Zuckerberg neyin peşinde?

20110526094950 facebook - Zuckerberg neyin peşinde?Mark Zuckerber bu kez ne istiyor?

Facebook’un patronu Zuckerberg’in Facebook hakkındaki bu önerisi yine çok tartışılacak…

Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, ara verdiği eğitim konusuna yeniden bir dönüş yapmışa benziyor. Uzun zamandır konu hakkında konuşmayan CEO, verdiği bir röportajda; “Eğitim sisteminin geliştirilmesi ve açık internet kullanımı, en sevdiğim iki başlıktır.” diyerek konu hakkında yeni atılımlar olması gerektiğini öne sürdü.

Geçtiğimiz yıl New Jersey eyaletinin Newark ve Kaliforniya’nın Burlingame bölgelerindeki iki okula toplamda 100 milyon dolarlık yatırımla, eğitim konusundaki ciddiyetini ortaya koymuştu. Yaptığı konuşmasında tam yedi yıldır tıp okuyan kız arkadaşından ve kendi eğitimin sürecinden bahseden Zuckerberg, genç yaştaki kullanıcıların neden Facebook kullanabilmeleri gerektiğine değildi.

Hedef 13 yaş ve altındakiler…

Özellikle 13 yaş altındaki kesimi hedef alan CEO, konuşmasında şu sözlere yer verdi; “Eğitim, kesinlikle ekonominin gelişmesi ve güçlenmesi için çok önemli. Gelecekteyse, gelişen teknolojiyle birlikte birçok öğrenci derslerini online olarak yapacak.” Online olarak test çözen bir çocuğun, diğerini de yüreklendireceğini ve bu durumun ders çalışma isteklerinde büyük bir artışa sebep olacağına değinen Zuckerberg, “COPPA” olarak bilinen ve içerisinde Facebook’un da bulunduğu birçok siteye 13 yaş altı çocukların girmesini engelleyen filtre içinse; “Bu durum, uğrunda savaşılması gereken bir engel. Benim felsefeme göre eğitim, çok erken yaşlarda başlamalı.” dedi.

Engeller yüzünden genç çocuklar için ne tarzda bir uygulama yapacaklarını bile gösteremediklerinden yakınan Zuckerberg, eğitim konusundaki atılımlarını o ya da bu şekilde dinletmeye çalışacağının da üstüne bastı.

Zuckerberg, daha sonra yaptığı farklı bir konuşmada da bu sözlerini yeniledi ama şimdilik 13 yaş altındakileri siteye kazandırmanın öncelikleri olmadığını söyledi.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI