Yüzü, Kollar İçin Dua Etti

yuzu kollar icin dua etti 3590433 9114 o - Yüzü, Kollar İçin Dua EttiYüzü, Kollar İçin Dua Etti

Türkiye’nin yüz nakli yapılan ilk hastası olan Uğur Acar’dan Atilla Kavdır’ın mezarına ziyaret.
Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde 1 Mayıs’tan bu yana yoğun bakımda tutulan Atilla Kavdır (34), dün sabaha karşı saat 04.30’da yaşamını yitirdi.

Acı haberi alan ailesi fenalık geçirdi. Anne Ayşe Kavdır, “Dev gibi oğlum gitti, gözümüzün önünde eridi” diye ağıt yakarken, baba İbrahim Kavdır ise “Keşke kolları olmasaydı. Keşke öyle kalsaydı da yaşasaydı” diye gözyaşı döktü. Eşi Ayşe Kavdır güçlükle ayakta dururken, 10 yaşındaki kızı Esra ise, “Baba hani elini öpecektim, hani bana söz vermiştin ölmeyecektin” diyerek feryat etti.

YÜZÜ KOLLAR İÇİN DUA ETTİ

Türkiye’nin yüz nakli yapılan ilk hastası olan Uğur Acar ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın, hayatını kaybeden Atilla Kavdır’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde Ahmet Kaya’dan alınan yüz Uğur Acar’a kollar ve bacak Atilla Kavdır’a nakledilmişti.

Baba İbrahim Kavdır ve anne Ayşe Kavdır’a baş sağlığı dileyen Uğur Acar, yaptığı açıklamada, Kavdır’ın ölüm haberini aldığında çok üzüldüğünü söyledi.

Atilla ile güzel zamanlar geçirdiklerini belirten Acar, ameliyattan 4 saat önce kendisiyle tanıştığını, ameliyatın ardından ise hastanede birlikte fizik tedavi gördüklerini dile getirdi. Acar, “Yeni bir hayata beraber ışık yakacaktık ama olmadı. İkimiz yeni bir yola girmiştik. Kardeşimi kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyorum” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Akaydın da aileye baş sağlığı diledi. Bu tür ameliyatların erken döneminde enfeksiyon riskinin bulunduğuna dikkati çeken Akaydın, “Ameliyatın üzerinden bir yıl geçseydi bu tür riskler kalkabilirdi. Acınızı yürekten paylaşıyorum. Ömer Özkan çok önemli ve başarılı bir cerrah. Ancak bu tür durumlar dünyanın her yerinde olabiliyor. Mekanı cennet olsun. Bu, Allah’ın takdiridir” diye konuştu.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI