Yol Ayrıldı! Haliç Köprüsü Kapatıldı

halic koprusu nde cokme 30089 b - Yol Ayrıldı! Haliç Köprüsü KapatıldıHaliç Köprüsü’nün orta şeridi Balat girişindeki ayrılma nedeniyle Mecidiyeköy istikametinde trafiğe kapandı.
İstanbul’un en çok kullanılan yollarından biri olan, üzerinden metrobüslerin de geçtiği Haliç Köprüsü köprünün bağlantı kısımlarında meydana gelen arıza sebebi ile trafiğe kapatıldı.

Haliç Köprüsü ile yolu aynı hizada tutan çelik mekanizmada meydana gelen arıza nedeniyle yol ve köprü arasında yükseklik farkı oluştu. Polis, Haliç Köprüsü orta yolu trafiğe kapatırken, ekiplere haber verildi.

Haliç Köprüsü’nü geçerken yolda oluşan yükseklik farkı nedeniyle zor anlar yaşayan sürücüler, hemen polise haber verdi.

Olay yerine gelen trafik ekipleri yolda inceleme yaptı. Yapılan incelemede köprü ile yolu aynı hizada tutan çelik mekanizmanın vidalarının boşa çıktığı fark edildi.

İSTANBUL TRAFİĞİ FELÇ OLDU – Tıklayınız

Köprü üzerinde herhangi bir kötü olayın yaşanmaması için trafik Okmeydanı yönüne kapatıldı ancak bu sefer de zaten yoğun olan İstanbul trafiği neredeyse durma noktasına geldi.

Okmeydanı yönünün trafiğe kapatılması sonrasında köprü girişinde yoğunluk yaşanıyor. Sürücüler alternatif yollara yönlendirilirken E5 karayolu üzerindeki trafik yoğunluğu Ayvansaray’dan Atatürk Havalimanı kavşağına kadar uzamış durumda.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yolu kullanmak zorunda olan vatandaşların sahil yolunu ya da TEM otoyolunu tercih etmelerinin kendileri için daha iyi olacağını belirtiyor.

Metrobüs seferlerinde ise herhangi bir aksama şu an için söz konusu değil.

İBB’DEN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Haliç Köprüsü’nün Edirnekapı-Okmeydanı istikametindeki (orta-eski köprü) mesnetlerinde meydana gelen oynamadan dolayı, emniyet açısından köprü gidiş-geliş iki yönlü olarak trafiğe kapatıldı. Metrobüs geçişleri kontrollü olarak devam ediyor. Konu ile ilgili olarak Karayolları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri çalışmalarını sürdürüyor” denildi.

İSTANBUL VALİSİ: RİSK DURUMU YOK

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Haliç Köprüsü’nün trafiğe kapatılması hakkında “Şu anda bir risk durumu yok. Teknik ekiplerimiz hiçbir sıkıntı yaratılmayacak şekilde yolu açabilme çabası içerisinde” dedi.

Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI