“YENİ TAM BİR KRİZ BÜYÜK İHTİMALLE OLMAYACAK”

Rusya Ekonomi Bakanı Andrey Belousov, Euro Bölgesi’nde durgunluk beklediklerini, ancak bunun tam bir resesyona dönüşmeyeceğini söyledi.
Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma’da konuşan Belousov, “Euro Bölgesi durgunluk sürecine girecek. Toparlanmak için uzun süre gerekecek. Biz Avrupa’nın tam bir resesyon sürecinin üstesinden geleceğine inanıyoruz.” dedi.

Küresel ekonomik büyümenin yüzde 3-3,5 seviyesine gerileyeceğini belirten Rus Bakan, bu rakamın 2015’te yeniden yüzde 4’e çıkacağını öngördü. Belousov’a göre tam bir kriz gelecekte büyük bir ihtimalle olmayacak.

Avrupa Merkez Bankası ve uluslar arası kurumların katkıları ile krizin bir kısım Avrupa ülkelerinde lokalize hale getirilebileceğine işaret eden Rus Bakan, büyümede yavaşlamanın bütçe harcamaları ve bütçe konsolidasyonunu etkilediğini ifade etti.

Rusya’nın 2012’nin ikinci yarısında büyüme rakamlarının yüzde 3’ün altına düşebileceğini ifade eden Bakan, “İlk yarıda yüzde 4,5 büyüme gerçekleşmişti. 2012 için ortalama büyüme yüzde 3,5 olur.” dedi.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI