“YENİ TAM BİR KRİZ BÜYÜK İHTİMALLE OLMAYACAK”

Rusya Ekonomi Bakanı Andrey Belousov, Euro Bölgesi’nde durgunluk beklediklerini, ancak bunun tam bir resesyona dönüşmeyeceğini söyledi.
Rusya Parlamentosu alt kanadı Duma’da konuşan Belousov, “Euro Bölgesi durgunluk sürecine girecek. Toparlanmak için uzun süre gerekecek. Biz Avrupa’nın tam bir resesyon sürecinin üstesinden geleceğine inanıyoruz.” dedi.

Küresel ekonomik büyümenin yüzde 3-3,5 seviyesine gerileyeceğini belirten Rus Bakan, bu rakamın 2015’te yeniden yüzde 4’e çıkacağını öngördü. Belousov’a göre tam bir kriz gelecekte büyük bir ihtimalle olmayacak.

Avrupa Merkez Bankası ve uluslar arası kurumların katkıları ile krizin bir kısım Avrupa ülkelerinde lokalize hale getirilebileceğine işaret eden Rus Bakan, büyümede yavaşlamanın bütçe harcamaları ve bütçe konsolidasyonunu etkilediğini ifade etti.

Rusya’nın 2012’nin ikinci yarısında büyüme rakamlarının yüzde 3’ün altına düşebileceğini ifade eden Bakan, “İlk yarıda yüzde 4,5 büyüme gerçekleşmişti. 2012 için ortalama büyüme yüzde 3,5 olur.” dedi.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI