“Yeni CHP diye bir şey yok! CHP aynı CHP”

634706 detay - "Yeni CHP diye bir şey yok! CHP aynı CHP"Nur Serter, Belkıs Kılıçkaya’ya konuştu

CHP milletvekili Prof.Dr. Nur Serter, Habertürk Gündem özel’de Belkıs Kılıçkaya’nın sorularını yanıtlarken, ”Yeni CHP diye birşey yok. CHP’nin özü ve ilkeleri aynı” dedi..

CHP Parti meclisi üyesi de olan ve partinin bugün de geçerli olan 2008 programının redaksiyonunda yer alan Serter neden yeni CHP’den söz edilemeyeceğini ise şöyle anlattı.

”Ben Yeni CHP demiyorum. Neden demiyorum. Yeni bir CHP demek için programının ilkelerinin yeniden yapılanması lazım. Halbuki program aynı. Yeni kelimesi bir algı yarattı ve bu algının getirisinden faydalanılıyor. CHP aynı CHP”

Serter partide ”eskiler yeniler” diye keskin bir ayrım yapılamayacağını vurgularken, CHP’nin daha aktif ve halkla daha fazla kaynaşmaya başladığını söyledi.

CHP’nin muhafazakar kanadını temsil ettiğine ilişkin bir soruya ”hayır” yanıtını veren Serter partinin kürt meselesi ve askeri vesayet rejimine ilişkin daha farklı bir pozisyon almasını onaylamadığı izlenimi verdi. Serter, Kürtçe’nin okullarda seçmeli ders olarak verilmesi fikrine de muhalif: ”Ben onaylamıyorum. Partinin de bu konudaki tavrı henüz net değil. Netleşsin ondan sonra bakarız” dedi. CHP’nin İstanbul Milletvekili, İstanbul Üniversitesi eski rektör yardımcısı Genelkurmay Başkanlığının Milli Savunma Bakanlığına bağlanması vaadinin de önemsiz olduğunu söyledi. Serter “Bugün artık zaten darbe ihtimalinden söz edilemez. Edilmemelidir de..Ama demokrasinin önündeki tek engel TSK mı. Artık AKP vesayeti var” dedi.

27 Mayıs’ın 51’inci yıldönümü nedeniyle bu konudaki bir soruya yanıt verirken ise şunları söyledi:

” 27 mayıs darbesi toplumun birçok kesiminde ferahlık ve mutluluk duygusudur. bunu bugün kabul etmeyen varsa muhakkak demokrat partiyle bir ilişkisi vardır. insanlar 27 mayıs’ta neredeyse göbek atacaktı. Ama sonrası malum çok acı oldu. tabii şuna da karşıyım siviller hiç hata yapmamış herşey askerler yüzünden olmuş gibi gösterilmeye çalışılıyor. Faturayı paylaşmak lazım”

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI