Yaza Girmeden Bir Saatte Forma Girin!

yaza girmeden bir saatte forma girin 3566830 807 o - Yaza Girmeden Bir Saatte Forma Girin!Yaza Girmeden Bir Saatte Forma Girin!

Fazlalıklarınızdan kurtulmak istiyorsunuz ama bıçak altına yatmak, ameliyat olmak istemiyorsunuz.

Bunun mümkün olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Zeltiq Soğuk Lipoliz sayesinde bir saatte, neştersiz, acı çekmeden fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. KadıköyŞifa Ataşehir Hastanesi Kaliteli Yaşam Polkliniği Uzmanlarından Dr. Yasemin Savaş Zeltiq Soğuk Lipoliz yöntemini anlattı!

“ZELTIQ in CoolSculpting” tedavisi vücudun göbek, yan bölge, sezeryan doğum sonrasında oluşan alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerinde oluşan yağ birikimlerinin %20 – 40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir tedavi yöntemidir. Her yaş kadın ve erkek hastaya uygulanabilmekte olup özellikle yoğun temposu olan ve zaman sorunu olan hastalarımız tarafından tercih edilmektedir. Ağrısız, acısız ve sadece bir seanslık olması da ciddi avantaj sağlamaktadır. Ancak kliniğimizde gerekli durumlarda diğer tedavi yöntemlerimizle birlikte kullanılmaktadır.

Zeltiq soğuk lipoliz yöntemi, Harvard Medikal School tarafından geliştirilen ve 1 saat gibi kısa bir sürede incelme sağlanabilen bir yöntemdir.

Soğuk lipoliz (cryo lipoliz – coolsculpting) yöntemi, bugün uygulanan diğer yöntemlerden daha gelişmiş ve farklı bir yöntemdir.

ZELTİQ SOĞUK LİPOLİZ KİMLERE UYGULANABİLİR?
İnatçı lokal yağlanmalarda,

İlaç ve iğneli tedavi istemeyen, cerrahi yöntem düşünmeyen kişilerde,

Böyle bir tedavi için birkaç saatten fazla zaman ayırmak istemeyen kişilerde
ZELTIQ uygun bir yöntemdir.

ZELTIQ, hamileler ve soğuğa alerjisi olanlar hariç bay, bayan herkese uygulanabilmektedir.

SOĞUK LİPOLİZ SİSTEMİ NASIL İNCELME SAĞLAR, NE KADAR SÜRER?

Soğuk lipoliz “Zeltiq” yönteminde cilt altındaki yağ tabakası cilde zarar vermeden mükemmel bir kontrolle soğutulmaktadır. Uygulanan soğutma yağ hücrelerinin apoptozis sürecine girmelerine sebep olmaktadır. Apoptozis yani programlanmış hücre ölümü, yağ hücre fonksiyonları küçülmesi geri dönüşümsüz kaybı anlamına gelmektedir. Ölü yağ hücreleri vücudun doğal sistemi ile vücuttan atılarak, zaman içersinde yağ tabakasında önemli bir miktarda yaklaşık %20 – 40 oranında incelme meydana gelmesini sağlar. Uygulama sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Kişi kitap – gazete okuyup TV izleyebilir. Yapılan bölgeye bağlı olmakla birlikte tedavi 1 – 2 saat sürmektedir.

ZELTİQ SOĞUK LİPOLİZ HANGİ BÖLGELERDE UYGULANABİLİR VE KAÇ SEANS?

Soğuk lipoliz; göbek, bel, alt – üst karın, sırt, sütyen alt bölgeleri, bacak, basen ve kollara uygulanabilmektedir. Sadece 1 seans yeterlidir. Doktor kararı ile bazı özel durumlarda 2. seans gerekebilir.

ZELTİQ SOĞUK LİPOLİZ UYGULAMASININ ETKİSİ NE ZAMAN GÖRÜLÜR?

3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1.5 ayda belirginleşir, 4 ay boyunca da etki ve yağların azalması olumlu yönde devam eder.

ZELTİQ SOĞUK LİPOLİZİN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Uygulama yapılan alanda geçici ve hafif kızarıklık, belirli bir süre boyunca da uyuşukluk olabilir. Bunların haricinde bilinen bir yan etki yoktur.

ZELTİQ SOĞUK LİPOLİZ SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Zeltiq diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır. Ancak sağlıklı ve dengeli bir beslenme, düzenli egzersiz her zaman önerdiğimiz koruyucu yaklaşımlardır.

Etiketler: , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI