Yasaklanan film,tekrar yasaklandı

46 yıl önce yasaklanmış, ‘Soluk Gecenin Aşk Hikayeleri’, Ankara Uluslararası Film Festivali´nde gösterilecekti ama…

Dün ve bugün medyada 15-22 Mart tarihlerinde, 23. kez düzenlenecek Ankara Uluslararası Film Festivali´nde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin katkıları, Heper ailesinin izni ve desteği ile Alp Zeki Heper’in 46 yıl önce yasaklanmış filmi ‘Soluk Gecenin Aşk Hikayeleri’nin Türkiye’de ilk kez gösterileceği haberi geniş yer aldı.

Bunun üzerine Alp Zeki Heper´in kızı Aslı Heper, Ankara Uluslararası Film Festivali´ne noter aracılığıyla ihtarname gönderip filmin gösterimine izin vermediğini, aksi takdirde yasal yollara başvuracağını bildirdi.
Soluk Gecenin Aşk Hkayeleri, Danıştay tarafından, 1966’da yasaklanmıştı. Zamanın ‘Film Komisyon Kontrol Kurulu’ Heper’in filmini ‘müstehcen’ bulmuştu.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI