Votka ile başı dertte

Fransız içki şirketi Belvedere Hollywood yıldızı Bruce Willis’e dert oldu.
En çok Polonya’da ürettiği lüks Sobieski votkalarıyla tanınan grup, zor günleri atlatamadı. Aralık 2009’da ünlü Hollywood yıldızı Bruce Willis, 4 yıl boyunca Sobieski votkalarının reklamlarında rol alması karşılığında Belvedere’ye yüzde 2.6 hisseyle ortak olmuştu. Willis, değeri 4 milyon doları aşan bu payıyla halka açık olan şirketin en büyük hissedarları arasına girmişti. ünlü oyuncu bu ortaklıktan büyük hasar aldı.

Alacaklara karşı koruma isteyen şirket aradan geçen dört yılda yatırımcısını memnun edemedi. Hissedarlarına olan borcunu ödeyemeyen şirket varlık satışı yoluyla 441 milyon euro kazanmayı planlıyor. Şirket hisselerinin yüzde 87’lik kısmının satılabileceği de gelen haberler içinde. Şirketin 2011 yılında 55 milyon euroluk kayıp yaşarken üst üste dördüncü yılda da kazanç sağlayamadı.

Mavi Ay ve Die Hard serisi ile ünlenen yıldız için başarılı bir anlaşma olmadı. 977 milyon dolarlık borcu bulunan şirket hisse senetlerinin düşmesi durumunda 26.1 milyon dolarlık ödeme yapmayı taahhüt etmişti.

Alacaklılar şirketin yeniden borç yapılandırmasını beklerken Willis’in de sözü geçen parası almasına pek sıcak bakılmıyor.

GEÇEN YIL TüRKİYE’DEN ÇIKMIŞTI
Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Türkiye’deki şirketlerini tasfiye sürecine sokmuştu. 31 Mayıs tarihinde ‘Belvedere İçecek İthalat ve Pazarlama’, 1 Haziran’da ise ‘Belvedere İçecek Sanayi ve Ticaret’ şirketi “faaliyetine devam etmesinde fayda görülmediği” için tasfiye haline girmişti.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI