Ve Türban Meclis’e Girdi

turbaniyla meclis te yemin etti 3573222 6369 o - Ve Türban Meclis'e Girdi
Ve Türban Meclis’e Girdi
Türkiye Çocuk Meclisi’nde Hacer Eşut’un başörtüsüyle yemin etmesi, ayakta alkışlandı.

Türkiye Öğrenci Meclisi 9. Dönem Başkanlığı’na, Antalya Muratpaşa Lisesi’nden Talu Bilgili seçilirken Hacer Eşut’un başörtüsüyle yemin etmesi, ayakta alkışlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, 9. Dönem Türkiye Öğrenci Meclisi’nin özel birleşiminde, Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in konuşmasının ardından koltuğunu, geçici başkan Hakkari Şemdinli İMKB Lisesi öğrencisi Sadık Şen’e devretti.

81 ilden gelen öğrenci temsilcileri, ”Meclis çalışmalarına etkin ve verimli bir şekilde katılacağıma, Meclis tarafından verilen görevleri en iyi şekilde yerine getireceğime, demokrasi kültürünü okulda ve toplumda yaşatacağıma, milli ve manevi değerler ile insan hak ve özgürlüklerine saygı duyacağıma, Atatürk’ün gösterdiği çağdaş ve demokratik hedeflere ulaşmak için azimle çalışacağıma ant içerim” sözleriyle and içti.

AYAKTA ALKIŞLADILAR

Öğrenci temsilcilerinin çoğunluğu, başörtüsüyle yemin eden Van Öğrenci Meclisi Başkanı, Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi Hacer Eşut’u ayakta alkışladı.

GENÇ BAŞKAN ADAYLARINDAN VAATLER

Başkanlığa; Bursa Öğrenci Meclisi Başkanı Berkun Can Topaler, Antalya Öğrenci Meclisi Başkanı Talu Bilgili ve Ankara Öğrenci Meclisi Başkanı Uslu aday oldu.

Topaler, öfkeye, zıtlaşmaya oy vermek istemeyenler için kendisinin bir alternatif olduğunu, seçilmesi durumunda sadece hizmet etmek için çalışacağını söyledi.

Bilgili ise ”Yeni anayasa yaratılmışların en şereflisi olan insanın onuruna yaraşır olmalı. Eğitimin bilimsel temeller üzerinde yükselmesi için çalışacağız” dedi.

Uslu da “İdeolojileri ön planda tutup bloklaşmaya gidilmesine izin vermeyeceğini” belirterek ”Bugün burada kavga etmeyeceğiz, birlikte çalışacağız” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından yapılan gizli oylamada Antalya Öğrenci Meclisi Başkanı Talu Bilgili, başkan oldu.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir