Üstünel sert çıktı!

Haldun Üstünel, Galatasaray’da yaşananları değerlendirdi ve sert sözler kullandı!

Galatasaray Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Başkanı Haldun Üstünel NTSPOR’a yaptığı açıklamalarda sert ifadeler kullandı.

Geçtiğimiz Temmuz ayında son derece şerefli bir görev olan Galatasaray Sportif AŞ’deki görevinden istifa ettiğini söyleyerek sözlerine başlayan Üstünel, “Bu süreçte sayın başkan ve yönetim kurulu üyeleriyle ihtilaf yaşamadım. Galatasaray’da yazılı olmayan kurallar vardır. Sportif neticeler son derece önem taşır. Daha önemlisi olan gelenek ve göreneklerimiz etik değerlerimiz, Galatasaraylı duruşumuz daha önemlidir. O dönemde bunları gözönünde bulundurdum ve görevden ayrıldım” dedi.

En ufak ümit olması durumunda görevinde kalacağını dile getiren Üstünel, “Özel ve iş hayatımda bir işle ilişkimi kestiğimde geri dönüp bakmam. Galatasaray’daki görevimden de ayrıldım ve bir daha geri bakmadım” şeklinde konuştu.

Galatasaray’daki son gelişmeleri değerlendiren Üstünel şöyle devam etti, “Tüm genel kurul üyeleri gibi bu süreci dışarıdan izliyorum. Adımın çeşitli pazarlıklarda kullanılması beni çok üzüyor. Bunlar kesinlikle gerçeği yansıtmıyor. Kimseye söz vermedim ve gelişmeleri izliyorum” dedi.

KAPALI KAPILAR ARDINDA ÇOK BÜYÜK KAVGALAR VAR
Galatasaray’ı yıpranmış ve demode isimlerin bir araya getiremeyeceğini vurgulayan Üstünel, “Galatasaray’ın birleşmeye ihtiyacı var. Kapalı kapılar ardında çok büyük kavgalar var. Galatasaray konfresini büyükler ve kardeşlerimde izliyorum. Kaygı ve üzüntüyle gelişmeleri takip ediyorum” ifadesini kullandı.

ARDA BİZİM GÖZBEBEĞİMİZ
Arda konusuna da değinen ve genç oyuncunun gözbebekleri olduğunu kaydeden Üstünel şöyle devam etti, “Arda bizim ve camiamızın gözbebeği, milli takımın tartışmasız en iyi oyuncusu. Geleceğimizi oluştururken Arda’yı satmayı değil, yeni Ardalar çıkarmalıyız. Ardanın üzerine çok gidiliyor. Cefakar Galatasaray taraftarı onu çok iyi sahiplenmiş durumda. Arda’nın bu şekilde sahiplenilmesi gerekiyor. Geçen akşam seyrettiğiniz gibi bir yıpranma kampanyasıyla karşı karşıyayız. O sarı kırmızı parçalı formanın hayranı. Kendine özgü sempatikliğiyle yeni formaları eleştirmiş. Ancak bu görüntülerin basına sızması konuşulmalı. Bu görüntülerin Arda’nın aleyhine kullanılması beni en çok üzen konu. Arda ve Galatasaray aleyhine yapılan bir kampanya. Bu görüntülerin kasıtlı bir şekilde yayınlandığını düşünüyorum. Arda üzülmesin, Galatasaray taraftarı onu en iyi şekilde destekliyor”

GALATASARAY TARAFTARININ TÖLERANSI KALMADI
Yeni Ardalar kazandırılması gerektiğini vurgulayan Üstünel, “Altyapıya çok fazla önem verilmesi gerekiyor. Altyapıya boyut kazandırılarak büyütülmesi gerekiyor. Scouting sistemi altyapı için çok önemli. Bunların da biraz sürece ihtiyacı var. Altyapıya önem verilerek takıma çok önemli değerler kazanılabileceğinin inancındayım. Ama bu sürecin irdelenmesi ve incelenmesi gerekiyor. Galatasaray taraftarının töleransı kalmadı. Alt yapıdan gelen oyuncuların takıma kazandırılması çok önemli, bununla birlikte hazır oyuncuların da kazanılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

NBA FİNALİNDE BU KADAR FAUL YOK
Galatasaray’ın Fenerbahçe’yle oynadığı Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisi 4. maçına da değinen ve Basketbol Federasyonu’yla Federasyon başkanı Turgay Demirel’e sert eleştiriler getiren Üstünel, “Rakip takım 4 maç oynadı. Toplam 4 maçta 94 faul atışı kazandı. Bu şaşırtıcı bir rakam. NBA finallerinde bile olmayacak bir rakam. İnanılmayacak bir rakamsal değer. Burada baktığınız zaman, bu Taurasi’nin yaşadığı doping skandalının bir sonucu. Bu Turgay Demirel’in koltuğunu kaybetmeme adına ödediği bir bedel. Diğer takımların suçu ne. Şampiyon nasılsa sezon başında tayin ediliyor” dedi.

SKANDAL HAKEM HATALARI VAR
Turgay Demirel’in açıklama yapması gerektiğini kaydeden Üstünel, “Final maçında yaşanan hakem değişikliklerine açıklık getirilmeli. Federasyon başkanı çıkıp acilen açıklama yapmalı. Bu değişikliklerin sebebi nedir? Açıklasınlar. Kızlarımız hiç üzülmesinler. Herkes bunun farkında. Ama ortada skandal hakem hataları var. Bu hatalara inanamadım ve inanmak da istemiyorum. Acilen federasyon başkanı çıkıp bu değişikliklerin nedenini açıklasın” sözlerini kullandı.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI