ULUDERELİ ENCÜ’DEN KARDEŞLİK MESAJI!

Türkiye kazanın vehametini ‘Uludere’ olayında 10 akrabasını kaybeden Ferhat Encü’den öğrendi.

Antep’teki Patlamanın İzleri Ortaya Çıktı
Encü, feci haberin ardından olay yerine ilk ulaşanlardandı. Bir yandan askerleri kurtarmak için çabalarken diğer yandan da çektiği fotoğrafları twitterden paylaştı. Encü bir de not düştü: “Yaralı askerleri Roboski halkı hastanelere taşıyor. Bu ülkede ölümler olmasın diye mücadele ediyoruz. Biz insanlığımızı kaybetmedik, kaybedenler utansın.”

AYNI ACIYI YAŞADIK
Encü, Akşam gazetesine yaptığı açıklamada da barış ve kardeşlik mesajı verdi:

Bayramı yas havasıyla geçirdik. 28 Aralık’taki saldırının olduğu yerde çadır nöbeti tutuyorduk. Bu sabah da çadır nöbetideyken saat 10:15 bir haber geldi. Askeri aracın savrulduğunu söylediler. Olay yerine iki dakika mesafedeydik. Korkunç bir manzara vardı. Yaralı, ölü askerler vardı. Olaya sıcağı sıcağına müdahale ettik. Yetkilileri aramaya çalıştık. Kimsenin haberi yoktu. Ambulansa haber verdim. Yaralı askerleri kendi arabalarımızla taşıdık. Olay sonrası bütün köylüler oraya akın etti. Herkes seferber oldu. Çocuğunu kaybeden anneler, askerler için gözyaşı döktü.

Biz 28 Aralık’tan beri huzurun, barışın olmasını istedik. Bize değer biçtiler, tazminat vermeye çalıştılar. Biz yine insanlığımızı kaybetmedik. Her zaman adalet bekledik. Olay yaşandığı sırada o askerler görevden geliyorlardı. Biz kesinlikle siyasi bir amaç için bunu yapmadık. İnsanlık namına yaptık. O çocuklar da bir annenin evlatları. Nasıl katırlarla kendi yakınlarımızı taşırken acı çekiyorsak bugün de askerleri taşırken o acıyı yaşadık.

Sosyal medyada yapılan yorumlarda, “Ordu akrabalarını öldürdü. Onlar askere yardımı koştu” yorumlarına tepki ise Ortasu Muhtarı Haşim Encü’den geldi.

Bombardımanda ölen köylülerden 8’ine akraba olan Encü, “Niye ilginç bulmuşlar ki! Bu asker de bu vatanın evladıdır, biz de… Bizim 34 insanımızın ölmesiyle bu askerlerin yaralanmasının ne ilgisi var? Ne yapacaktık? Elimizi kolumuzu bağlayıp oturacak mıydık? İlginç bir şey değil insani bir görevdir” diye konuştu. Encü kazada ölen korucu Mehdi Tosun’un da bombardımanda ölen köylülerden biriyle akraba olduğunu söyledi.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI