UEFA’dan İki Kulübe Daha Men!

 

UEFA Disiplin Kurulu, Beşiktaş’ın ardından iki Türk kulübünü daha Avrupa kupalarından 1 yıl men etti.

Beşiktaş‘ı Avrupa‘dan 1 yıl men eden UEFA, Avrupa Ligi’ne katılma hakkı kazanan Bursaspor ile bu sezon Avrupa potasında yer almayan Gaziantespor’a da AvrupaKupaları’ndan men cezası verdi.

BURSASPOR CAS’A GİDECEK

Beşiktaş‘ı 1 yıl Avrupa kupalarından men eden UEFA, Bursaspor‘un eski futbolcusu MBesuma ile ilgili kararını verdi ve Gaziantepspor‘la birlikte yeşil beyazlı ekibi de 1 yıl Avrupa Kupaları’ndan men etti.

Yeşil beyazlı kulüp, bonservis bedelinin geç ödenmesinden dolayı UEFA Disiplin Kurulu tarafından 200 bin Euro cezaya çarptırılmıştı. Bu kararın üzerine Bursaspor 200 bin euroluk cezayı Tahkim Kurulu’na taşımıştı.

Yeşil beyazlı kulüp, UEFA Tahkim Kurulu’na taşıdığı konu karara bağlandı. UEFA, yeşil beyazlı kulübe 1 yıl Avrupa Kupaları’ndan men cezası verdi.

Bursaspor‘un Hukuk İşlerinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Öztürk Yazıcı, “UEFA, bugün bizim de eski oyuncumuz MBesuma ile ilgili davamızı karara bağladı. Aldığımız duyuma göre 1 yıl men cezası verildi. CAS süreci var. Bu süreç 15-20 gün sürüyor. UEFA’da oluşturulan disiplin müfettişliğinin yeni kararları. Yeni bir komitenin yeni uygulamaları. Dolayısıyla CAS, net cevabı verecektir. Ama şunu söyleyelim, bizim dosyamızla Beşiktaş‘ın dosyası çok ayrı arasında çok fark var” dedi.

YAZICI’YA GÖRE DURUM HUKUK CİNAYETİ

Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, UEFA’nın kulübe verdiği men cezasına sert tepki gösterdi ve bu kararı hukuk katliamı diye niteledi.

UEFA’nın vermiş olduğu kararı hukuk cinayeti olarak yorumlayan Yazıcı, “Bu cezaya hukuk cinayeti demekten başka ne denebilir ki. Bizim FIFA’da devam eden bir davamız vardı. Bir kulübe borcumuz var. Hatta bu borç bizim yönetimimizden bile değil. Bizden önceki yönetimlerden kalmış bir borç. Ancak biz yine de bu olaydan dolayı borcumuzu faiziyle beraber ödüyoruz. Bu borcu ödemimize rağmen böyle bir karar çıkıyor, olacak gibi değil.” diye konuştu.

İbrahim Yazıcı, UEFA yetkilileri ile görüşmelerin sürdüğünü ve CAS’ta yürütmeyi durdurmaya çalışacaklarını sözlerine ekled

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI