Uçak yolcularından ilginç talepler

“Çok gürültülü motorları kapatın”, “Pencereyi açar mısınız?”, “Uçakta McDonald’s var mı?”

Uçak yolculuklarında seyahatin rahatça geçmesini sağlayan kabin görevlileri genellikle son derece nazik, sabırlı ve yardımseverdir. Ancak bazı yolcular öyle şeyler talep ediyor ki bunlara kabin görevlilerinin bile yardımcı olması imkansız. “Çok gürültülü lütfen motorları kapatabilir misiniz ?” ya da “Lütfen pencereyi açabilir misiniz ?”

Bir araştırmaya göre bunlar yolcuların uçuş görevlilerinden sık sık talep ettiği saçma ve ilginç isteklerden bazıları. İngiltere’li bir havayolu firması olan Virgin Atlantic’teki 3 bin kabin görevlisinin katıldığı bir ankete göre, bazı yolcular pencereyi neden açamayacaklarını anlamazken diğerleri motorları kapatmanın gürültüyü keseceğini düşünüyor.

“Lütfen pencereyi açar mısınız ?” sorusu 35.000 feet (10668m) yükseklikteyken basınçlı kabinin hayatları açısından ne anlama geldiğini bilmeyen ve ortamdan rahatsız olan yolcuların en çok sorduğu ilginç sorular arasında. Diğer ilginç taleplerden bazıları da şöyle: “Kaptana söyler misiniz türbülansı durdursun”, “Kayıp takma gözümü bulmamda bana yardımcı olur musunuz ?”

Anket, “Bana banyoya kadar eşlik eder misiniz ?” gibi taleplerin geldiğini ortaya çıkararak bazı müşterilerin ne derece rahatlık ve hizmet beklediğini de gösterdi. Uçaktaki yerin çok fazla olacağını sanan bazı müşteriler, “Çocuğumu oyun odasına götürür müsünüz ?” ya da “Uçakta McDonald’s var mı ?” gibi sorular sormuş.

Havayolları firmasında müşteri ilişkileri müdürü Caroline Lynam, “Virgin Atlantic çalışanları, havada müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya devam edecek. Ancak kimi müşterilerimizden gelen talepler var ki biz bile karşılamakta sıkıntı çekiyoruz” dedi.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Beyaz dut Beyaz dut

Dut agaçlari ülkemizin hemen hemen yer yerinde yetişen bir ağaçtır ve %100 organik bir besindir.Dut ağaçlarına dadanan bir zararlı...

DEVAMI
Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI