Üç kritik gelişme

F.Bahçe yönetimi ve teknik heyeti, tıpkı geçen sezon olduğu gibi yeni mevsim öncesi yine büyük bir belirsizlikle mücadele ediyor

 
 

 

Üç kritik gelişme

UEFA’nın vereceği veya vermeyeceği kararları bekleyen F.Bahçe’de her şey durma noktasına geldi!

Avrupa’da birçok isimle görüşen ve fiyat alan yöneticiler, beklemekten başka şansları olmadıkları için sıkıntılı. Ayrıca futbolcular ‘Devler Ligi’ne gidilecek mi?’ diye soruyor, hiç yol alınamıyor.

Vatan’ın haberine göre; 3 Temmuz sabahı başladı bu işkence esasında.. Sabah saatlerinde başlayan şike soruşturmasıyla büyük bir buhranın içine giren F.bahçe, köprünün üstünden çok sular akmasına rağmen hala rahat bir ‘oh’ çekemedi.. TFF’den iyi haber geldiğinde, UEFA kötü konuştu.. UEFA’yla aralar düzeltildi derken, savcı mütalası canları sıktı.. Tam bir şeyler rayına girdi derken, mutlaka yeni bir krizle karşı karşıya kaldı sarı-lacivertliler bu 1 yıl boyunca.

VARAN1

UEFA ile yaşanan belirsizlik

Türkiye Futbol Federasyonu mercilerinin dosyayı araştırıp onayladığı ‘şike yoktur’ yazısı bile dertleri silemedi. Çünkü futbolun patronu, daha doğrusu ‘topun’ sahibi UEFA yetkilileri henüz F.Bahçe ile ilgili bir yaptırım uygulayıp uygulanmayacağını açıklamadı. Ve bu durum da, geride bırakılan sezona olan duruma benzemeye başladı. F.Bahçe yönetimi ve teknik heyeti, tıpkı geçen sezon olduğu gibi yeni mevsim öncesi yine büyük bir belirsizlikle mücadele ediyor. UEFA’nın beklenen açıklaması gelmedikçe de stres arttığı gibi, işler yavaşlıyor, tedirginlikler başlıyor.

Öyle ki, sezon bittikten kısa bir süre sonra Avrupa transfer piyasasında öne çıkan bir çok isimle görüşen, fikir danışan, fiyat alan sarı-lacivertliler, şu an beklemekten başka bir şansları olmadıkları için çok sıkıntılı. Sadece İngiliz devi Liverpool’un yıldız oyuncusu Dirk Kuyt transferinde, bu özel futbolcuyu kaçırmamak adına aceleci davranan sarı-lacivertli yönetimin şu aralar eli kolu bağlandı.

Avrupa’nın önde gelen bir çok liginden, birçok iyi futbolcuyla görüşen ve randevu alan Kanarya, gittiği görüşmelerde de parasının olmasına rağmen transferi bilerek son noktaya getiremiyor. Çünkü temmuz olmadan açıklanması gereken UEFA kararları, eğer Şampiyonlar Ligi’ni engelliyorsa transferlerler ona göre yapılacak. Hele bir de ceza 1 yılın üstünde olursa, o zaman alınacak isimler iyice değişecek. Bu yüzden şu an için sarı-lacivertli yönetimin tek dileği, karar ne olursa olsun bir an önce öğrenmek ve buna göre adımlarını atabilmek.

VARAN2

Kocaman bile tatile çıktı!

Görev süresi boyunca izni unutan Aykut Kocaman, ne transferle ne de programla ilgili bir şey yapılamadığı için ailesiyle 4 gün geçirecek.

Bu karışık ortamdan kurtulmak ve yeni sezon planması yapmak o kadar zorlaştı ki, sürekli planlar değişime uğruyor. 25 Temmuz sabahı resmi olarak açıklanması beklenen UEFA kararı sonrasında sportif direktör Aykut Kocaman yeni hedeflerini hemen faaliyete geçirecek. Transferler tabii ki önemli.. Fakat Şampiyonlar Ligi’ne gidip gitmemek arasında çok büyük sportif farklar da var. Sezonun nasıl ve ne zaman başlayacağı, idman progrmamları her şey değişkenlik gösterebilir..

ÇOK ÜZGÜN

Sırf bu yüzden göreve geldiği günden bu yana neredeyse izini unutan teknik direktör Aykut Kocaman, tüm bu gelişmelerin ardından yaşadığı hayâl kırıklığıyla birlikte ailesiyle tatile çıktı. 4 gün boyunca dinlenmeyi düşünen 46 yaşındaki hoca, uzun süre sonra çalışmadan bir kaç gün geçirecek. Yani anlayacağınız Kocaman bile çalışamıyorsa işler durmuş demektir!

VARAN3

Costa ve Topal’dan ‘Şampiyonlar Ligi’ şartı

İki yıldız da Valencia’nın Şampiyonlar Ligi’nde yer alacağını hatırlatarak, F.Bahçe yönetiminden garanti istedi.

Yönetici Ali Yıldırım ve teknik direktör Kocaman, transfer görüşmelerinde de büyük sıkıntılar yaşadılar. İlk görüşülen isimler Valencialı Tino Costa ve Mehmet Topal’dı.. Fakat iki isim de yapılan görüşmede ilk şart olarak F.Bahçe’nin Şampiyonlar Ligi’ne katılmaya hak kazanmasını söylediler. Kulüpleri Valencia’nın Real Madrid ve Barcelona’nın ardından 61 puanla Şampiyonlar Ligi’ne gitmeye hak kazandığını hatırlatan 2 futbolcu, sarı-lacivertlilerden bu garantiyi istedi.

Aynı durum Fransa Ligi’ni şampiyon bitiren Montpellierli oyuncu MBiwa için de geçerli. Başarılı defans oyuncusu da Şampiyonlar Ligi’nde oynamak istediğini ve bu anlamda kendisine garanti verilmesini istemişti.

Kritik gün çarşamba

F.Bahçe’nin beklediği UEFA kararları çarşamba gününden itibaren her gün açıklanabilir. Çünkü UEFA yetkilileri çarşamba günü EURO 2012’ye ev sahipliği yapan Polonya’da bir araya gelecek. Avrupa Şampiyonası sebebiyle disiplin toplantısını Polonya’da yapacak olan UEFA, burada F.Bahçe’nin durumuyla birlikte Beşiktaş, Bursa ve G.Antep dosyalarını da masaya yatıracak.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI