Twitter’da en pahalı hesap Gül’ün çıktı!

616781 detay - Twitter'da en pahalı hesap Gül'ün çıktı!Twitter’daki kullanıcı adlarının değerini gösteren Tweetvalue .com’a göre Abdullah Gül 21 bin 964 dolarlık cbabdullahgul kullanıcı adıyla ünlü Türk kullanıcılar arasında en pahalı hesaba sahip isim.

Aracısız iletişim için siyasilerden sanatçılara kadar herkesin ilgi gösterdiği sosyal medyadaki kullanıcı adlarının değeri bile artık kendi borsalarında değerlendiriliyor. Tweetvalue, Tweetrank gibi birçok site, takipçi sayısı, kendinden söz ettirebilme başarısı gibi birçok artık bu kullanıcı adlarının satılsa ne kadar değer yaratacağını hesaplıyor. Tweetvalue.com adlı sitenin hesaplama yöntemine göre Türkiye’de en pahalı hesap Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e ait.

21 bin 964 dolarlık değer ile cbabdullahgul kullanıcı adı birinci sırayı alırken, Cem Yılmaz 21 bin 444 dolarlık değeriyle ikinci, Gülben Ergen ise 18 bin 988 dolarlık bedelle üçüncü sırada yer alıyor.

TOPLAMI 8 MİLYON TL
Birbirinden farklı sitelerin yaptığı araştırmalarda kullanıcı adları için biçilen bedeller farklılık gösterse de sıralama kolay kolay değişmiyor. Türkler tarafından geliştirilen Sosy.al/deger adlı site de Türk kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Site kullanıcı adının değerinin yanı sıra fiyatı açısından Türkiye’deki sıralamasını da ortaya koyuyor. Sitenin kurucusu Ahmet Oğuz Koca bugüne kadar hesabının değerini öğrenmek için uygulamaya kayıt yaptırmış olan Twitter kullanıcı adlarının toplam değerinin 30 Mart itibarıyla 8 milyon TL’ye yakın olduğunu ifade ediyor.

KILIÇDAROĞLU İKİNCİ SİYASİ
Araştırdığımız isimler arasında siyasiler için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’den sonra en pahalı hesaba sahip olan isim CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu. Kılıçdaroğlu’nun 11 bin 585 dolar değerindeki hesabını 5 bin 926 dolarla Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek izliyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ise siyasiler arasında üçüncülüğü kapmış durumda. İş dünyasının da ilgi gösterdiği Twitter’da onların isimleri ise bu kadar yüksek değere sahip değil. TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in kullanıcı adı değeri bile 2 bin 175 dolarda kalıyor.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI