“Türkiye’nin Beckham’ı!”

657831 detay - "Türkiye'nin Beckham'ı!"İspanyollar Arda için ”Boğazın Maradona’sı, Türkiye’nin Beckham’ı” benzetmesinde bulundu.

İspanyol basını, Galatasaray’dan Atletico Madrid’e transfer olan milli futbolcu Arda Turan’la ilgili haberlere bugün çok daha geniş yer ayırırken, Türk futbolcu için, ”Boğazın Maradona’sı, Türkiye’nin Beckham’ı” benzetmesinde bulundu.

AS gazetesi, ”Türkiye’nin Beckham’ı Arda Turan” başlığı altında verdiği haberinde, Arda’nın mükemmel bir futbolcu, Galatasaray için bir sembol ve stat dışında da beklentiler yaratan bir kişi olduğunu yazdı.

Arda’nın, Türkiye’den ayrılmak istemesindeki sebeplerden birini, ”Özel hayatında daha fazla mahremiyet istemesi” olarak gösteren AS, ”Arda ve sevgilisi Sinem Kobal, Madrid’de birlikte yaşayacak ve daha rahat bir yaşam, yeni bir gelecek arayacak. Yeni bir hayat Arda’nın Atletico’da maksimum randıman vermesine yardımcı olacaktır. Artık Madrid Arda’dan sadece tek bir haber bekliyor, o da sahada yapacakları” ifadesini kullandı.

”Arda, kırmızı-beyazlılarda tutku patlaması yarattı” başlığını atan Marca gazetesi de teknik direktör Gregorio Manzano’dan kulüp spor direktörü Caminero ve eski futbolcular Simao ve Ujfalusi’ye kadar herkesin Arda’ya övgüler yağdırdığına dikkati çekti.

30 MİLYON AVROLUK BONSERVİS İDDİASI
Galatasaray’dan 12 milyon avro karşılığında alınan Türk futbolcunun 16 Ağustos’ta Atletico Madrid ile 4 yıllık sözleşme imzalayacağını hatırlatan İspanyol gazetesi, Atletico’nun yeni sözleşmede Arda’nın bonservis bedelini en az 30 milyon avro olarak belirleyeceğini ileri sürdü.

Marca, ayrıca, ”Kaptan ve son pasların patronu” başlığıyla yaptığı yorumda, 24 yaşındaki Arda’nın, ”Çok yönlü, teknik, toplara iyi vuran, doğal pozisyonu forvet arkası olsa da sol kanatta da oynamaktan zevk alan bir futbolcu” olduğunu vurguladı.

Arda Turan – Sinem Kobal!

‘BOĞAZIN MARADONA’SI’
El Mundo Deportivo gazetesi ise neredeyse Arda için özel bir ek yayımladı.

”Turan; Günümüzdeki en iyi Türk futbolcu bugün Madrid’e geliyor. Arda, yeteneği ve medyatikliğiyle Atletico’ya yeni bir sponsor getirebilir” diye yazan gazete, Türk futbolcuyu, ”Boğazın Maradona’sı” olarak tanıttı.

İç sayfasındaki haberlerde Türk futbolcuyu, ”Atletico için bir yıldız” diye sunan El Mundo Deportivo, Arda’nın sahadaki oyunuyla, Hagi ve Messi ile kıyaslandığını belirtti.

Gazete, Arda için, ”Her iki ayağını da kullanabilen, sahada büyük bir vizyona sahip olan, takım arkadaşlarına olumlu elektrik veren, çok iyi şutlar çeken, gerek solda gerekse forvet arkasında oynayabilen bir futbolcu” ifadesini kullandı.

Atletico Madrid’e gelen ilk Türk futbolcu olma özelliğiyle de ön plana çıkartılan Arda’nın sahadaki bazı jestleriyle Arjantinli Kun Agüero’yu hatırlattığı da kaydedildi.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI