Türkiye’de Adalet!

Evet Türkiye’de Adalet!

Ülkemizde adalet ne kadar işliyor, yasalar ne kadar caydırıcı bir düşünmek gerek.

Hırsızlık yapmak, cinayet işlemek, teröre karışmak, yağmalamak, tecavüz her akşam haberleri açtığımızda defalarca karşılaştığımız olaylar.

Çocuklara tecavüz suçunda, tecavüz eden hadım edilsin diye öneri geliyor ortalık karışıyor. Neymiş bu insanlık dışı bir uygulama. Peki o tecavüz eden insanlık dışı bir iş yapmıyor mu? O suç o cezayı haketmiyor mu? Ki bana kalsa, idam edilsin derim. Dünyası kararan çocuklar var ortada… Ülkemiz, insanımız nedense suçluya acıyor… Adam öldürene elimizden gelse pişman olmuştur yazık senelerce içerde yatmasın denilecek neredeyse.

Devlet büyüklerine yumurta atılır, taş atılır polis müdahale edince öğrenciye zor kullanılıyor denilir. Mitingde olay çıkar, dükkanların camı çervesini indirilir, insanlara zarar verir göstericiler ama polis yine zor kullanamaz, orantılı güç kullanmalıdır çünkü! Devletle suçlunun gücü hiç orantılı olabilir mi? O zaman devlet niye devlet?

Yine son çıkan bir haberi okudum, polise molotof kokteyili atan göstericiye ateş etme hakkı verilsin polise diye. Yine bir kısım, olayı farklı yerlere çekerek yazık o insanlar bunu haketmiyor diyebilecek nerdeyse. En azından polisin ateş edebileceğini düşünerek, molotof atmaktan vazgeçebilirler. Molotof kokteyilide öldürücü, yakıcı bir silah sonuçta. Polisin, vatandaşın canına kast edebilecek, onları yakmaya teşebbüs edebilecekler ama polis onlara zarar vermeye teşebbüs edemeyecek. Adalet mi bu?

Böyle sayısız olaylar var, düşünmek gerek…

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir