Türkiye-Suriye sınırında Kürt ordusu

PYD, Türkiye’nin sinirlerini gerecek yeni bir adım attı. Kürdistan Halk Tugayları Ordusu kurulduğu ilan edildi.

Suriye’de terör örgütü Pkk’nın uzantısı olan Demokratik Birlik Partisi (PYD), Türkiye sınırına yakın kentlerde provokatif girişimlerine devam ediyor.

ÖCALAN ORDU İSTEDİ

Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın avukatı aracılığıyla Suriyeli Kürtlere mesaj yolladığı ve 15 bin kişilik asker istediği öne sürülmüştü.

Bu haber de etkin İngiliz gazetesi Financial Times’da yer almıştı.

ÖCALAN’DAN 15 BİN ASKER TALİMATI haberini OKUMAK için tıklayın!
PYD, Mardin’in Nusaybin ilçesine yaklaşık 15 kilometre uzaklıktaki Suriye topraklarında, sözde ‘Kürdistan Halk Tugayları Ordusu(YPG)’nun kuruldu.

PYD, “Devletleşme yolunda bu bir ilk adımdır.” dedi.

Suriye’de süren iç savaş ve kargaşa sonrası Suriye sınırının kuzeyinde bulunan Kürtlerin yoğun olduğu kentlerde devlet yönetimine el koyan Pkk’nın Suriye uzantısı PYD, sözde Batı Kürdistan sınırları içerisinde bulunan kentlerin askeri güvenliğini sağlamak için ‘Kürdistan Halk Tugayları Ordusu’ kurduğunu açıkladı.

7 BÖLGEDE BU SÖZDE ORDU OLACAK

PYD, Batı Kürdistan’da yer alan Kobani, Kamışlı, Amude, Derika Hamko, Afrin, Tırbe Sıpi ve Serakani gibi Kürt nüfusunun yoğun olduğu kentlerin bağımsızlık ve özerklik yolunda askeri güvenliğini bizzat ‘Kürdistan Halk Tugayları Ordusu’ ile sağlayacağını duyurdu.

(Terör örgütü PKK’nın uzantısı olan PYD, sözde ordunun kurulduğunu bir törenle ilan etti.)

Suriye’nin kuzeyinde bulunan Kürt kentlerinin sokak ve mahallelerin asayiş güvenliğini sağlayan bağımlı bağımsız tüm sokak çetelerini bu sözde oluşum içine katılması için davette bulunan PYD yöneticileri, “YPG çatısına bağlı tüm birlikler bu tugay merkezinden idare edilecektir. Bunun dışındaki oluşumlar lağvedilecektir.” açıklamasını yaptı.

(Sözde Kürt ordusu Ankara’yı gerecek. Sözde orduda kadınların sayısı bir hayli fazla ve hepsi silahlı)

PARALA ASKER KAMPI VAR

PYD, daha önce de Şanlıurfa’nın Suruç ilçesi karşısında bulunan Kobani’de Tolhıldan (Öcalan): Gaziantep karşısında bulunan Afrin’de ise (Şehit Çekdar) paralı askeri kamplarını kurmuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI