TÜRKİYE BU MANŞETİ KONUŞTU

Bugün Gazetesi’nin Turgut Özal’ın yapılan otopsisinde zehir bulunduğuna ilişkin haberi Türkiye’nin gündemine oturdu…

Türkiye bugün 19 yıl önce vefat eden ve geçtiğimiz günlerde şüpheli ölümü nedeniyle mezarı açılan Turgut Özal’ın otopsi raporunda çıkan “ZEHİRLENDİ” bulgusunu konuştu.
Bugün Gazetesi’nin manşetten verdiği habere göre yapılan otopsi sonucu Özal’ın vücudunda insanı 15-20 dakika içinde öldüren yüksek miktarda etkili bir zehir bulundu.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın zehirlendiğine dair bulgular gündem bomba gibi düştü. Yıllardır babasının ölümünün şüpheli olduğunu dile getiren Ahmet Özal, sözkonusu bilgiler sonrası kısa bir açıklama yaptı.
Özal’ın mezarının 19 yıl sonra açılması, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün talimatıyla Devlet Denetleme Kurulu raporu sonrası gündeme gelmişti. Sözkonusu DDK raporunda görevi başındaki bir cumhurbaşkanının ani ölümü her zaman şüphelidir deniliyordu.
Özal’ın şüpheli ölümü ve mezarının açılması sonrası zehirlendiğine dair bulgular Türkiye’deki gazeteci ve siyasilere yönelik SUİKASTLERİ akıllara getirdi.
Bugün Gazetesi’nin “Özal Zehirlendi” haberi sonrası gözler Adli Tıp’a çevirildi. Adli Tıp Kurumu Başkanı Haluk İnce, raporun henüz tamamlanmadığını, aralık ayında tamamlanacağını ve kendilerinin raporu açıklamadan soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderileceğini açıkladı. Başkan İnce, “biz de birşeyler tespit ettik” diyerek Özal’ın ölümünün normal olmadığını ifade etti.
Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zehirlendiğine dair bulgular, Özal’ın yakın çalışma arkadaşlarının da gündemindeydi. Eski SağlıK Bakan Halil Şıvgın, Özal’ın ölümündeki anormaliklerin yavaş yavaş ortaya çıktığını belirtti.
Bugün’ün haberi sonrası ilk değerlendirmesini yapan Özal’ın oğlu Ahmet Özal, kameralar karşısına geçerek, babasının ölümünde etkili olan kişilerin yurtiçi ve yurtdışı bağlantılı kişiler olabileceğini iddia etti. Ahmet Özal, 1987’deki Özal’a yapılan suikastin de araştırılması gerektiğini belirtti.
Özal’ın zehirlendiğine dair bulgular siyasetin de gündemindeydi. En çarpıcı yorum AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’tan geldi. Elitaş, eğer Özal zehirlendiyse, Ergenekon soruşturmasının daha da ileri götürülmesi gerekir ifadesini kullandı.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI