Türkiye Aradığı Petrolü Fizan’da Buldu

Libya’nın Fizan bölgesinde açılan 11 kuyudan 7’sinde petrol çıktı.

Haber: Türkiye Aradığı Petrolü Fizan'da Buldu

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürü Mehmet Uysal, Libya‘nın Fizan bölgesinde önemli keşifleri müjdeledi.

“FİZAN’I SORSALAR YERİNİ BİLMEYİZ AMA ORADA PETROL BULDUK”

Uluslararası Yöneticiler Derneği’nin (YÖNETDER) düzenlediği ‘başarı hikayeleri’ seminerinin konuğu olan Uysal, Fizan’da açtıkları 11 kuyunun 7’sinde petrol bulduklarını söyleyerek gelişmeleri şöyle anlattı:

“Çoğumuz Fizan’ı duymuşuzdur ama Fizan’ı nerede olduğu konusunda çok bir şey söyleyemeyiz. Ben de bilmiyordum oraya gidinceye kadar. Fizan’a gittiğimde gördüm ki dünyanın en güzel çölü Fizan. Türkiye Petrolleri olarak bu çölde petrol aradık, 11 tane kuyu deldik, yedi kuyudan petrol çıktı. Bu petrollü keşifler son 10 yılda Libya‘da yapılan en ciddi keşifler olarak Libya petrolcülük tarihinde yer aldı. Ancak Libya‘daki olaylar nedeniyle çalışmalarımıza ara vermek zorunda kaldık. Şimdi yeniden ofisimizi açtık. Çöl şartlarında güvenlik sağlandığı takdirde çalışmalarımıza devam edeceğiz”

“KARADENİZ’DE PETROL BULACAĞIZ”

Uysal, sık sık gündeme gelen, Karadeniz’deki petrol aramalarının da boş hayal olmadığını açıkladı.

“Karedenizde petrol ve doğalgaz var ve biz bunu bulacağız” diyen Uysal, şöyle devam etti:

“Karadeniz’de yaptığımız aramalarda 6 bin metreye kadar olan derinliklerimizde petrol ve doğalgazın aralığına rastladık. Ancak ekonomik olarak bunun toplu olarak biriktiği bir yeri, 6 bin metreye kadar, bulamadık. Şimdi 6 bin metre ile 8 bin metre arasını test edecek çalışmaların hazırlıkları içerisindeyiz. Bununla ilgili sondajları yaptığımızda inşallah Karadeniz’de petrolün ve doğalgazın var olduğunu bütün Türkiye‘ye müjdeleyebileceğiz”

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI