Turkcell-Vodafone-Avea Kontör Gönderme

Kontör yollamak ilk çıktığından beri çok moda bende derli toplu şekilde turkcell,avea,vodafone operatörlerinin kontör yollama işlemlerini yazacağım.

Turkcell de kontör transferi;

Kontör göndermek istediğiniz telefon numarasını yazın, bir boşluk bırakarak transfer etmek istediğiniz kontör miktarını ekleyip 2277′ye kısa mesaj gönderin. 2064′ten gelen onay mesajını EVET yazarak yanıtlayın. Bu aşamada kontör transferi işleminiz gerçekleşecektir.
Bir abone, 1 ay içinde en fazla 250 kontör transfer edebilir. Yeni hat alan aboneler yaklaşık ilk 5 ay boyunca 1 ay içinde en fazla 50 kontör transfer edebilir. Bir abone, bir defada en az 5, en fazla 70 kontör transfer edebilir. KontörTransfer işlemi yapacak Hazır Kart ve Muhabbet Kart abonelerinin hesabında, transfer etmek istediği kontör miktarının en az 4 fazlası kadar kontör bulunmalıdır. (Fazladan 4 kontör, KontörTransfer işlemi içindir.)

Avea Kontör yollama,transferi;

Sadece faturasız hat sahibi aboneler kontör isteyebilir. İstemek için;
9235 aranabilir ya da kısa mesajda Kontör istenilen numara yazılır bir boşluk bırakılır istenilen kontör miktarı yazılır ve 9233′e gönderilir.
Örnek: 05551234567 20

Vodafone kontör yollama,transferi;

7038′i arayıp operatörü dinledikten sonra kontör transferi yapacağımız kişinin 10 haneli telefon numarasını giriyoruz. Operatör bize numarayı okuduktan sonra doğrulamak için “1″ tuşuna basıyoruz. Ardından göndermek istediğimiz kontör miktarını tuşluyoruz.

2. Seçenek (İnternetten):
vodafone.com.tr adresinden üye girişi yapıyoruz. Sol taraftaki menuden “Kontör Transfer” yazısına tıklayıp gerekli yerleri doldurduktan sonra transfer gerçekleşiyor.

# Sadece Cep Öğrenci tarifesini kullanan Vodafone aboneleri kontör transfer edebilir.
# Abonelik tarihi 90 günden az olan aboneler kontör transferi yapamaz
# Aylık kontör transfer üst limiti 300 kontördür
# Günlük kontör transferi üst limiti 100 kontördür
# Tek seferde en az 4, en fazla 100 kontör transfer edilebilir
# Kontör transferi işlem ücretinin bedeli 2 kontördür
# Kontör transferi yapılabilmesi için GSM hattında en az 22 kontör olmalıdır. (Transfer sonrsasında 20 kontör kalır.)

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI