Türk Hacker’lar İş Başında!

turk hacker lar is basinda 3592528 1995 o - Türk Hacker'lar İş Başında!
Türk Hacker’lar İş Başında!

Aralarında microsoft.com.tr ve gmail.com.tr’nin de bulunduğu pek çok siteye hacker şoku!
Dün gece saatlerinde, com.tr uzantılı bazı önemli web siteleri, F0RTYS3V3N ismini kullanan bir Türk hacker grubu tarafından hack’lendi.

Twitter’da F0RTYS3V3N’nin Emrullah Akdemir ismiyle yayınlanan hesabında, bu hack’leme olayıyla ilgili pek çok detay bulunuyor. Hatta, önceki gün, gündüz saatlerinde “Bugün çok eğleneceğiz çooooooooook….” şeklinde bir twit atıldığı da dikkat çekiyor.

microsoft.com.tr, paypal.com.tr, cocacola.com.tr, gmail.com.tr, hotmail.com.tr, yandex.com.tr, live.com.tr, man.com.tr, fazilsay.com.tr ve bdp.org.tr sitelerine giriş yapanlar, bir süreliğine aşağıdaki mesajla karşılaştı:

“Tüm Türkiye de ki en önemli yerleri hackleyebilme gücü, çoğunda olmayan bu güç şimdilik bizde : ) Türkiye de saçma sapan yok morhek yok anon manon gibi grupları destekleyenlere buradan çok kötü laf söylerdik de Türkiye Bilişim gündemine biraz mola verdirelim istedik ;)”

Şu anda hack’lenen sitelerin bazıları halen yayına girmiş değil; bazıları ise sorunsuz bir biçimde normal hallerine dönmüş durumda.

Söz konusu siteleri hackleyen Türk hackerlar olay sonrası Twitter’dan şu açıklamaları yaptı:

“Devlet sitesini hacklemekle kendini adam sayan şerefsizlere bir cevaptı son zamanlardaki olanlar… Siz bu kadar büyüğünü beceremezsiniz ;)”

“Neden google.com.tr değil ? Çünki o kazana düştü… Hepinizin anasayfası googleken sıradan bir hostta açılamazdı bile site :p =)”

“Biz ; bazı lamer gruplarının (morhack , anon ) ulaşmak istedikleri yolun sonuyuz.Nedenmi freehost ? Bunun için biraz kafa yormak gerek :)”

“Bugünkü dersimiz domain hacki bilmeyenlere 🙂 Araştırılacak konu > Dns hijacking”

“Bu gücün başkalarının elinde olduğunda yapabileceklerini tahmin edebiliyor musunuz ? Aldığımız en büyük siber saldırı olurdu sanırım…”

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI