Türk Düşmanı Vekil Rahat Durmayınca…

“Onu münasip bir yerine koy” demişti! O vekil yine uslu durmadı. Bakan Bağış, bu kez bakın nasıl bir tepki verdi.

 AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Hollandalı ırkçı AP milletvekili Barry Madlener’e son günlerin moda tepkisini verdi: Oğlum bak git!

Geert Wilders‘in Özgürlükler Partisi’ne üye olan Barry Madlener, Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu toplantısında Türkiye‘ye ağır ithamlarda bulundu. Daha önce Peygamber Efendimiz’e hakaret karikatürlerini vermek istediği Bağış’tan, “Onu münasip bir yerine koy” cevabını alan Madlener, bu kez İslam’a hakaret eden bir kitabı vermeye çalıştı.

Madlener’in provokasyon çabası içinde olduğunu ifade eden Bağış,Türkiye‘de son zamanlarda çok sıkça kullanılan, artık dilimize pelesenk olmuş bir deyimle size cevap vereceğim. Vatandaşlarımız, ‘Oğlum bak git’ diyorlar” dedi.

“BREIVIK’İN YANINA YAKIŞIRSIN”

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Avrupa Parlamentosunda düzenlenen Türkiye-AB ilişkilerinde mevcut durum başlıklı oturumda konuştu. Vize konuları ve Kıbrıs meselesi gibi birçok önemli konunun gündeme geldiği toplantıda Türkiye aleyhine söz alan ve Türkiye‘nin AB’ye üye olamayacağını, demokrasi ile İslamın bir arada olamayacağını savunan Türk düşmanı, Hollandalı aşırı sağcı parlamenter Barry Madlener’e, Bağış’ın cevabı sert oldu.

AP Başkanı Martin Schulz’un, Madlener’i, ırkçı olmakla suçladığını hatırlatan Egemen Bağış, “Benim buna ekleyecek bir şeyim yok” dedi. Madlener’in Hollanda Parlamentosu’na geçmeyi planladığını hatırlatan Bağış, “Norveçli katil Breivik’in yanına gitseniz size daha çok yakışır” diye konuştu.

“İNŞALLAH TEDAVİ OLURSUN”

İslam’ın sadece cehaletle savaştığını vurgulayan Bağış, “Senin gibi cehaletin kölesi olmuş kişileri özgürleştirmek de İslam’ın hedefi olmuştur. İnşallah tedavi olursun. İnşallah Hollanda parlamentosuna gittiğinde doğruları bulabilme imkanın olur” dedi.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI