Türbanlı öğrencinin başını duvara vurdu mu?

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde bir öğrenci, öğretmeni hakkında türbanını zorla alıp başını duvara vurduğu iddiasıyla polise başvurdu.

Burhaniye Emniyet Müdürlüğü’ne giden F.Ç., bir arkadaşıyla birlikte okul koridorunda karşılaştıkları öğretmenleri B.H.’nin ”okula türbanla giremezsiniz” diyerek türbanı aldıktan sonra başını duvara vurduğunu öne sürerek şikayette bulundu.

Şikayet üzerine Öğretmen B.H.’de Burhaniye Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldı. Öğrencisinin başını duvara vurduğu iddialarını kabul etmeyen B.H., öğrencileri sadece okul içinde türban takmamaları konusunda uyardığını kaydetti.

B.H., emniyet müdürlüğü çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ”’Ben sadece türbanla okula giremeyeceklerini söyledim. Başlarından türbanı almam ve başlarını duvara vurmam büyük iftira. Kesinlikle yalan söylüyorlar” dedi.

Bu arada, öğrencilerin iki ay önce öğretmen B.H. hakkında türbanlı oldukları için yazılı kağıtlarını yırttığı iddiasıyla Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’ne şikayette bulundukları, bu şikayet üzerine ”bir maaş kesme, uyarma ve kınama cezası alan” B.H’nin ayrıca tayininin İvrindi Sağlık Meslek Lisesi’ne çıktığı öğrenildi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir