Türbanlı öğrencinin başını duvara vurdu mu?

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi Atatürk Sağlık Meslek Lisesi’nde bir öğrenci, öğretmeni hakkında türbanını zorla alıp başını duvara vurduğu iddiasıyla polise başvurdu.

Burhaniye Emniyet Müdürlüğü’ne giden F.Ç., bir arkadaşıyla birlikte okul koridorunda karşılaştıkları öğretmenleri B.H.’nin ”okula türbanla giremezsiniz” diyerek türbanı aldıktan sonra başını duvara vurduğunu öne sürerek şikayette bulundu.

Şikayet üzerine Öğretmen B.H.’de Burhaniye Emniyet Müdürlüğü’ne çağrıldı. Öğrencisinin başını duvara vurduğu iddialarını kabul etmeyen B.H., öğrencileri sadece okul içinde türban takmamaları konusunda uyardığını kaydetti.

B.H., emniyet müdürlüğü çıkışında gazetecilere yaptığı açıklamada, ”’Ben sadece türbanla okula giremeyeceklerini söyledim. Başlarından türbanı almam ve başlarını duvara vurmam büyük iftira. Kesinlikle yalan söylüyorlar” dedi.

Bu arada, öğrencilerin iki ay önce öğretmen B.H. hakkında türbanlı oldukları için yazılı kağıtlarını yırttığı iddiasıyla Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü’ne şikayette bulundukları, bu şikayet üzerine ”bir maaş kesme, uyarma ve kınama cezası alan” B.H’nin ayrıca tayininin İvrindi Sağlık Meslek Lisesi’ne çıktığı öğrenildi.

Etiketler: , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI