TÜKETİCİLERİ KORUMA DERNEĞİ EKMEK ZAMMINI YARGIYA TAŞIYACAK

Yozgat Tüketicileri Koruma Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, 250 gram ekmeğin fiyatının 70 kuruşa çıkartılmasına tepki göstererek, zam kararını mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.
Mustafa Öztürk, yaptığı açıklamada, ekmeğin gramajının şubat ayında 300 gramdan 250 grama düşürülerek zaten gizli bir zam yapıldığını söyledi. Çevre illerdeki ekmek fiyatlarının Yozgat’a göre oldukça düşü sayılabilecek seviyede olduğunu söyleyen Öztürk, “Şimdi de 10 kuruş daha zam yapılması doğru bir uygulama değildir. Sivas’ta 250 gram ekmeğin fiyatı 50-55 kuruştan satılırken, tarım bölgesi olan Yozgat’ta 70 kuruşa çıkarılmasını bir anlam veremiyoruz. Bu sebeple ekmeğe yapılan zammı mahkemeye taşıyacağız.” dedi.

Ekmeğin çevre illerden Kayseri’de 55 kuruş, Çorum’da 50 kuruş, Kırşehir’de 60 kuruşa satıldığını kaydeden Öztürk, “Bu konuda Yozgat Belediyesi’ne görev düşmektedir. Belediye halk ekmek fırını açması gerekir. Belediye fırını kapattığı için rekabet ortamı kalkmıştır. Fırıncı esnafı birleşerek istediği zaman istediği gibi zam yapmaktadır. Buna bir çözüm getirilmesi ve yapılan zammın geri çekilmesini talep ediyoruz. Yarım kilogram makarna 50 kuruşa satılırken 250 gram ekmek 70 kuruş nasıl olur?” diye sordu.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI