Trabzon ve Rize sele teslim

Trabzon ve Rize sele teslim oldu. Trabzon’un Beşikdüzü İlçesi ile Rize’nin Pazar İlçesi’nde etkili olan sağanak yağış nedeniyle su baskınları meydana gelirken, dereler de taştı.

Ekim ayının ikinci haftasıyla birlikte Balkanlar üzerinden gelen serin ve yağışlı hava yurdu etkisi altına aldı. Yurdun dört bir yanında görülen yağış Trabzon ve Rize’de sele neden oldu.
Trabzon ve Rize teslim. Beşikdüzü Kaymakamı Alaaddin Aktaş, yaptığı açıklamada, geceden itibaren aralıklarla devam eden yağışın sabah sağanağa dönüştüğünü belirterek, ”Sağanak nedeniyle ilçe merkezinde bazı iş yerleri ve evlerin alt katlarını su bastı” dedi.
Suyun tahliyesi için belediye ekiplerince çalışma başlatıldığını ifade eden Alaaddin Aktaş, ”Ancak sağanak dolayısıyla su tahliye işlemini gerçekleştirmede güçlük yaşıyoruz. İlçe genelinde henüz bize herhangi bir heyelan olayı bilgisi ulaşmadı. Bu olaya bağlı yaralımız da bulunmuyor” diye konuştu.
VAKFIKEBİR’DE DE ETKİLİ YAĞIŞVakfıkebir ilçesinde de yağış etkisini gösterdi. Vakfıkebir Belediye Başkan Vekili Ali Hilmi Sağlam, ilçe merkezinde yağışın etkili olduğunu belirterek, belediye ekiplerinin rögarları temizleme çalışmalarını sürdürdüğünü kaydetti.
PAZAR’DA SAĞANAKRize Valisi Nurullah Çakır, Pazar ilçesinde etkili olan sağanak sonucu Pazar-Hemşin arasında yan derelerin taşması nedeniyle yollarda ufak çaplarda hasarlar ve toprak birikintileri oluştuğunu belirtti.
Birkaç binanın bodrum katını su bastığı bilgisinin kendisine iletildiğini ifade eden Vali Çakır, ”Çok şükür can kaybımız yok. DSİ ve İl Özel İdaresi ekiplerimiz çalışma yürütüyorlar. Ben de incelemelerde bulunmak için olay yerine gidiyorum” dedi.
Diğer yandan, Beşikdüzü ve çevresindeki bazı ilçelerde ve Pazar ilçesinde sağanak nedeniyle elektrik kesintisi yaşandı.
TRABZON-GİRESUN KARAYOLU’NDA ULAŞIM DURDUTrabzon’da şiddetli yağış Karadeniz Sahil Yolu’nda ulaşımın durmasına neden oldu.
Samsun-Sarp arasında ulaşımı sağlayan ve Giresun ile Trabzon’u da birbirine bağlayan sahil yolunda biriken yağmur suları ulaşımı olumsuz etkiliyor. Trabzon’un Çarşıbaşı İlçesi mevkiinde yoldaki su birikintileri nedeniyle ulaşım saat 11.00’dan itibaren dururken, yolda onlarca araç kaldı.

Etiketler: , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI