Topbaş’tan İstanbullulara Önemli Uyarı

İstanbullular dikkat: Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a göre önümüzdeki aylar zor geçecek.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 18 Haziran’da başlayacak Fatih Sultan Mehmet ve Haliç Köprüsü’ndeki tadilat çalışmasını hatırlatarak İstanbulluları uyardı. “İstanbul bu durumdan ciddi şekilde etkilenecek” diyen Topbaş, vatandaşlardan mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi.

Kadir Topbaş, BM Ekonomik ve Sosyal Konseyi tarafından yürütülen ‘Rio 20 Belediye Başkanları Zirvesi’ ve ‘BM Sürdürülebilir Konferansı’na katılmak üzere, Brezilya‘nın Rio de Janeiro kentine gitmeden önce Atatürk Havalimanı’nda açıklamalarda bulundu.

Yarın başlanacak olan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Haliç Köprüsü’ndeki tadilatı hatırlatan Topbaş, önem arz eden köprü ve yolların, inşa edildikten sonra da bakım ve onarımlarının yapılmasının gerekli olduğunu söyledi.

Topbaş, “Bu tür süreçlerden, maalesef kent trafiği etkilenmekte. Biz tabii ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldık. Burada sürücülerimize önemli sorumluluk düşüyor. Toplu taşıma araçlarını kullanarak veya birlikte araç kullanarak bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

“BİZİM DE HOŞUMUZA GİTMİYOR”

Vatandaşları trafikte dikkatli davranmaya davet eden Topbaş, şöyle konuştu:

“Bu durum bizim de hoşumuza gitmiyor. Hele turizmin en hareketli olduğu dönemde. Gerçi okullar tatil ama yine de yapacak bir şey yok. Günde 2 milyon aracın hareket ettiğini düşünürsek İstanbul, ciddi şekilde etkilenecek. Ama bu kaçınılmaz. Çünkü Kara Yolları bunu bizden ısrarla talep etti. Hayırlı olur inşallah. İnşallah fazla sıkıntı vermeden, İstanbulluların duyarlılığıyla bu sorunu çözeriz”

Etiketler: , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI
Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri Dünyada sexle ilgili yasalar ve istatistikleri

-Arizona Cottonwood da yasalara gore , plaj da çıplak güneşlenen kadinlari , plaj görevlileri siyah poşete koyarak plajdan cıkarıyorlar. -Tayvan...

DEVAMI