THY SUUDİLİ ŞİRKETLERİ İSTANBUL’DA AĞIRLADI

Türk Hava Yolları (THY) Suudi Arabistan’daki yüze yakın önemli şirket temsilcilerini İstanbul’a davet ederek çalışmalarını hakkında yerinde ve ilk ağızdan bilgi verdi.
26-29 Eylül günleri arasında 3 gün süren programda misafirler THY çalışmalarını yerinde inceleme fırsatı bularak bilgi aldı. Programın ikinci gününde düzenlenen toplantıya katılarak bir sunum yapan THY Genel Müdürü Temel Kotil yapılan çalışmalar hakkında misafirlere ayrıntılı bilgi verdi.

Kotil yaptığı konuşmada Orta Doğu bölgesine önem verdiklerini ifade ederek, “Arap kardeşlerimizi İstanbul üzerinden Avrupa ve Amerika’ya taşımak istiyoruz.” dedi. Bizim patronumuz yolcu diyen Kotil, “Biz yolcularımızı seviyoruz, onlarda bizi seviyor. Çok çalışıyoruz ve çalışmalarımızın karşılığını alıyoruz.”

Diğer Avrupa ülkeleri havayollarından daha hızlı büyüdüklerine dikkat çeken Temel Kotil, son iki yıldır Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi olduklarına dikkat çekti.

Transfer yolcuya önem verdiklerini belirten THY Genel Müdürü, yolcularının yüzde 47’sini transit yolcu olduğunu belirtti. Günlük bin uçuşlarının olduğunu söyleyen Kotil, hedeflerinin iki bin olduğunu, dünyanın her yerine gitmek istediklerini ve dünyanın en iyi havayolu şirketi olmak istediklerini ifade etti.

Program sırasında Cidde Sanayi ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mazin Batarci, Riyad Ticaret Odası Genel Sekreteri Hüseyin Abdurrahman el-Esiyl birer konuşma yaparak Türkiye Suudi Arabistan ticari ilişkileri, THY Suudi Arabistan’daki çalışmaları ve Suudi Arabistan ekonomisi hakkında bilgi verdi.

Programa THY Riyad Genel Müdürü Ersen Engin, Cidde Genel Müdürü Osman Hacımahmutoğlu, Dammam Genel Müdürü Selim Tuzcu ve Medine Genel Müdürü İbrahim Sıtkı katıldı.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI