TFF TRABZON’UN ŞAMPİYONLUĞUNU ONAYLADI

Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener, “Geçen senenin şampiyonu Trabzonspor’dur. Bunu TFF onayladı.” dedi…
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Yener, “Biz bu şike olayında hep söylüyoruz. Bu sürecin tek mağduru Trabzonspor’dur. Trabzonspor’un kupası alınmıştır. TFF önceki sezon Trabzonspor’u şampiyon olarak ilan ettiği için şampiyonlar ligi’ne direkt almıştır. Türkiye Ligi şampiyonu, Şampiyonlar Ligi’ne direkt olarak gider. Ama buna rağmen Trabzonspor’un kupasının verilmemesi, ya da ligi şampiyonu olarak tescil edilmemesi düşündürücü. Bilindiği gibi İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği karar ortada. Trabzonspor’un şikeyle ilgisi olmadığını ve beraat ettiğini, ancak Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 11 maçta, başkanı, yöneticileri, profesyonel çalışanları şike nedeniyle ceza almış. Fakat TFF mahkeme kararlarını bile uygulamak için kendinde bir zorunluluk hissetmiyor. Ben mahkeme kararlarının uygulanmadığı, demokrasiyle yönetilen bir ülke olduğunu düşünemiyorum” diye konuştu.

İNSAN HAKLARI MAHKEMESİNE BAŞVURUYORUZ

Yener, “UEFA Disiplin Kurulu, henüz kararını vermiş değil. 4 kişilik disiplin kurulu, bütün belgeleri mahkeme kararlarını inceliyor. Bunlar buna göre karar verecekler. Büyük olasılıkla lehimize karar verecek. Aksi taktirde, UEFA Tahkimi’ne gideceğiz. Oradan sonuç çıkmazsa bir üst kurul olan FIFA’ya gideceğiz. Bildiğiniz gibi CAS var. Ve son alarak da kulübümüzün hem manevi hem de ekonomik kayıpları için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvuruyoruz. Herkesin şunu bilmesini istiyorum. Trabzonspor hakkı olan 2010-11 Türkiye Süper Ligi şampiyonluğu kupasını müzesine koyuncaya dek mücadelemiz sürecektir. Bundan geri adım atmamız mümkün değil” dedi.

EMERSON SAKAT DİYORLARDI NE OLDU

Genel sekreter Hasan Yener, “Bizim için zor maçtı. Kamuoyundaki olumsuz eleştiriler takımımız üzerinde negatif bir etki yaptı. Fakat Sivasspor maçında çok iyi oynamasak da istediğimiz sonucu aldık. Alınan 3 puan sevindiricidir. Liderlerle aramızda çok fazla puan farkı yok. Henüz sezonun başındayız ve kaybedilmiş bir şey yok; ancak sürekli eleştirilerle karşı karşıya kalıyoruz. Örneğin yeni transferimiz Emerson, Sivasspor maçında 90 dakika top oynadı, fakat bu futbolcunun sakat olduğu yorumları yapıldı. Ama 1464 takımımızla yaptığımız maçta, Sivasspor maçında 90 dakika oynadı, bütün antrenmanlara katıldı. Kusursuz oynadı. Ama bakıyorsunuz, bu futbolcu ve Trabzonspor için hep olumsuz yazılar yorumlar oluyor. Ama biz buna rağmen işimize bakıyoruz” şeklinde konuştu.

BU İŞİ BAŞLATAN TRABZONSPOR YÖNETİMİ DEĞİL

Yener, “Mehmet Ali Yılmaz’ın açıklamalarıyla ilgili düşüncelerimizi ifade ettik. Bir polemik yaratmak istemiyoruz. Ama bu işi başlatan yönetim kurulu değil. Spekülasyonlara açık bir konu. Söylemek istediklerimizi deklarasyonumuzda ifade ettik” dedi.

TOLGA İÇİN AMELİYAT SEÇENEĞİ YÜKSEK

Hasan Yener, “Tolga’yla ilgili İstanbul’daki son kontrollerden sonra karar vereceğiz. Şu anda ameliyat seçeneği yüksek olasılık olarak gözüküyor. Böyle olursa muhtemelen Tolga’nın sahalara dönmesi 2 ayı bulur. Maalesef çok sakatlık olması Trabzonspor açısından şanssızlık” diye konuştu.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI