Terörist Cenazesinde Olay Çıktı: 1 Ölü

Kayseri’deki canlı bomba saldırısında ölen teröristin memleketindeki cenazesinde olaylar çıktı.

 Kayseri‘deki intihar saldırısında ölen teröristlerden Cengiz Özek’in, memleketi Yüksekova‘daki cenazesinde de terör çirkin yüzünü gösterdi. Cenazeye gelen 2 PKK‘lı terörist, kendilerini fark eden polislere ateş açtı: 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Kayseri‘nin Pınarbaşı ilçesindeki Emniyet Müdürlüğü‘ne düzenlenen intihar saldırısında ölen 2 PKK‘lıdan biri olan, ‘Eriş’ kod adlı Cengiz Özek’in cenazesi Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde toprağa verildi.

CENAZE DÖNÜŞÜ YOLLARI YAKIP YIKTILAR

Cenazeye, adını, doktor döverek duyuran BDP‘li milletvekili Özdal Üçer de katıldı. Cengiz Özek, 20 bin kişilik bir kalabalık tarafından toprağa verildi. Aynı kalabalık dönüşe geçtiğindeyse yaklaşık 60 kişilik grup, Eski Cezaevi ve Sabancı kavşağında yollara barikat kurdu. Yolda ateşler yakan grup aynı zamanda slogan atmaya başladı. Uyarıya rağmen eylemlerini sürdüren gruba polis, gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

POLİSTEN KORKUP SİVİLLERİ VURDULAR

Yüksekova Kaymakamı Aziz Üzeyir Özeren’in verdiği bilgiye göre saat 18:30 sıralarında olaya müdahale için giden Özel Harekat polisleri, 2 PKK‘lıyı tespit etti. Özel Harekat polislerinin, kendilerini takip ettiğini fark eden 2 PKK‘lı, uzun namlulu silahlarla ateş açınca çevredeki 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı.

Teröristler, polislerle çatışmaya girmeden ilçenin dışındaki Orman Mahallesi’ne doğru kaçtı. Yüksekova Kaymakamı Özeren, PKK‘ıların etkisiz hale getirilmesi için bölgede operasyon başlatıldığını söyledi.

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI