TERÖR ÖRGÜTÜ HER AİLEDEN BİR KİŞİ İSTEDİ

Son operasyonlarla büyük kayıplar veren terör örgütünün, eleman toplayabilmek için yeni arayışlar içine girdiği belirtildi.
Saddam rejiminden kaçanlar için Birleşmiş Milletler nezdinde kurulan ve şu an 12 bin kişinin yaşadığı Mahmur Kampı, terör örgütünün baskısı altına girdi.

Son operasyonlarla büyük kayıplar veren terör örgütünün, eleman toplayabilmek için yeni arayışlar içine girdiği belirtildi.

Bu kapsamda terör örgütünün Mahmur Kampı’nda yaşayan her aileden bir çocuğun örgüte verilmesini istediği ve ailelere 20 Eylül’e kadar süre tanıdığı iddia edildi.

Terör örgütünün, ailelerden ya zorla bir kişiyi alacaklarını ya da kendilerini kamptan gönderecekleri tehdidinde bulunduğu bildirildi.

Mahmur kampı BM tarafından 1998’de kuruldu. Kamp, 1994‘te Türkiye’nin Irak sınır köylerinde yaşayanların güvenlik gerekçesiye tahliyesinden sonra buraya sığınan Kürtler’den oluşuyor. Türkiye, kampın terör örgütü tarafından kullanıldığını ve örgüt üyelerinin barındırıldığını belirterek kapatılmasını istiyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI