TERÖR ÖRGÜTÜ HER AİLEDEN BİR KİŞİ İSTEDİ

Son operasyonlarla büyük kayıplar veren terör örgütünün, eleman toplayabilmek için yeni arayışlar içine girdiği belirtildi.
Saddam rejiminden kaçanlar için Birleşmiş Milletler nezdinde kurulan ve şu an 12 bin kişinin yaşadığı Mahmur Kampı, terör örgütünün baskısı altına girdi.

Son operasyonlarla büyük kayıplar veren terör örgütünün, eleman toplayabilmek için yeni arayışlar içine girdiği belirtildi.

Bu kapsamda terör örgütünün Mahmur Kampı’nda yaşayan her aileden bir çocuğun örgüte verilmesini istediği ve ailelere 20 Eylül’e kadar süre tanıdığı iddia edildi.

Terör örgütünün, ailelerden ya zorla bir kişiyi alacaklarını ya da kendilerini kamptan gönderecekleri tehdidinde bulunduğu bildirildi.

Mahmur kampı BM tarafından 1998’de kuruldu. Kamp, 1994‘te Türkiye’nin Irak sınır köylerinde yaşayanların güvenlik gerekçesiye tahliyesinden sonra buraya sığınan Kürtler’den oluşuyor. Türkiye, kampın terör örgütü tarafından kullanıldığını ve örgüt üyelerinin barındırıldığını belirterek kapatılmasını istiyor.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI