Teknoloji Oscarlarını Türk şirketi topladı

733173 detay - Teknoloji Oscarlarını Türk şirketi topladıTeknoloji Oscarlarını Türk şirketi topladı
Sistem 9 Medya Amerika’dan iki dünya üçüncülüğüyle döndü
11 Nisan 2012 Çarşamba, 08:15
Teknoloji dünyasının Oscar’ı olarak bilinen Apex Ödülleri’nde; bilişim sektörünün öncüsü Sistem 9 Medya, biri en iyi içerik, diğeri en iyi sistem yönetimi olmak üzere iki ayrı kategoride dünya üçüncüsü oldu.
Las Vegas’ta düzenlenen ve 18 ülkeden uluslararası standartlarda rüştünü ispatlamış 81 firmanın yarıştığı fuarda, Türkiye’yi temsil eden tek firma olan Sistem 9 Medya iki ayrı ödülle döndü.
Törenle ödülleri alan Sistem 9 Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Akın, “Gurur duyduğumuz bu ödüller, Türkiye olarak teknolojide de dünyayla yarıştığımızın göstergesi” dedi.

Dünya dijital endüstrisinin kalbi ABD/Las Vegas’ta gerçekleştirilen Digital Signage Expo’da attı. 200’den fazla uluslararası firmanın ve 3 binden fazla ziyaretçinin katıldığı fuarda, Türkiye’yi temsil eden tek firma bilişim sektörünün öncülerinden Sistem 9 Medya oldu. Sistem 9 Medya; fuar kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Apex Ödülleri’nde 2 kategoride birden dünya üçüncüsü oldu.

TÖRENE TÜK DAMGASI
“Digital Signage” (dijital bilgilendirme) alanında dünyanın en prestijli ödülleri olarak kabul gören Apex Ödülleri’nde; 18 ülkeden uluslararası standartlarda rüştünü ispatlamış 81 firma yarıştı. Türkiye’de Digital Signage alanında yaptığı çalışmalarla sektöre öncülük eden Sistem 9 Medya, biri proje yönetimi diğeri içerik olmak üzere 2 büyük ödüle değer görülen ilk ve tek Türk firma oldu.

CTV PROJESİ BÜYÜK ÖDÜLÜ GETİRDİ
Tek bir merkezden yönettiği içerik ve 10 binden fazla ekranda kurduğu Kurumsal TV sistemleri ile hedeflerine yönelik çözümler sunan Sistem 9 Medya; bu uluslararası ödüle CTV projesiyle hak kazandı. Sistem 9 Medya tarafından yalnızca kuaförlerde uygulanan kapalı devre yayıncılığın adı olan CTV projesi; bugün bin 324 kuaför noktasında sadece içerik yönetimiyle değil, reklam mecrası fırsatı da yaratarak ilgi gören bir televizyon sistemi.

“TÜRKİYE DÜNYAYLA YARIŞIYOR”
Apex Büyük Ödülü’nü Las Vegas’ta düzenlenen törende alan Sistem 9 Medya Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Akın şunları söyledi:
‘‘Bir Türk firması olarak dünyanın teknoloji alanındaki en prestijli ödüllerinden birine değer görülmek bizim için büyük gurur. Digital Signage alanında müşterilerimize sunduğumuz hedef odaklı yaratıcı çözümlerimizin, dünya standartlarında olduğunu dünyaya ilan etmiş olduk. Geçtiğimiz günlerde aldığımız ISO 9001 ve ISO 27001 belgeleri de sektörümüzde büyük anlam taşıyor ve bu ödülü destekliyor. Sistem 9 Medya olarak aldığımız bu ödül ve belgeler; Türkiye olarak teknolojide de dünyayla yarıştığımızın göstergesi. Umuyoruz ki bu kazanımlar, bizde de sektörün gelişimine ve hizmet kalitesinin yükselmesine katkıda bulunsun.’’

Apex Ödülleri hakkında: Digital Signage Federation tarafından 4 yıldır düzenlenen ödüllerin adı. Teknoloji alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden biri olarak biliniyor. İçerik yönetimi ve network kullanımı alanlarında 12 kategoride düzenleniyor. Teknoloji, interaktif tasarımlar, sektörel uluslar arası medya ve içerik tedariki alanlarında otorite isimlerden oluşan bir jüri tarafından elemeler yapılıyor. Apex Awards’ın amacı; global yenilikçiliği ve yaratıcılığı ödüllendirerek ilgili sektörlerin gelişimine katkıda bulunmak.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Mobil Sohbet Nasıl Yapılır Mobil Sohbet Nasıl Yapılır

Mobil sohbet etmek için bir çok alternatif vardır.İstediğiniz her yerden bağlanabilirsiniz. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Canınız sohbet etmek...

DEVAMI
Mobil sohbet teknolojisi Mobil sohbet teknolojisi

Mobil sohbet teknolojisi günümüzde popüler hale gelmeye başladı.Her geçen gün mobil kullanım alanları artıyor.Buna paralel olarak sohbet siteleri mobil...

DEVAMI
Domain seçimi nasıl olmalıdır? Domain seçimi nasıl olmalıdır?

Bir web sitesi kurmak isterseniz ilk önce bir domain sahibi olmalısınız.Peki domain seçerken nelere dikkat edilmelidir.Kuracağınız web sitesine uygun...

DEVAMI