Tek Kelimeyle Skandal!

3581184 75425356 - Tek Kelimeyle Skandal!
Tek Kelimeyle Skandal!
TFF’nin dün açıkladığı ‘şike’ kararının ardından ortaya çıkan iki gerçek ortalığı fena karıştıracak!
Mehmet Baransu’nun Etik Kurul’dan bir tanığın verdiği bilgiler doğrultusunda yazdığı bir yazı ortalığı karıştıracak.

SKANDAL 1:

Mehmet Baransu, Yıldırım Demirören’in dünkü basın toplantısında yalan söylediğini yazdı. Baransu, Etik Kurulu’ndan ismini vermediği bir yetkiliden aldığı bilgileri şöyle aktardı…

Yıldırım Demirören basın toplantısında “iddianamede bile yer almayan bazı müsabakalar da dahil olmak üzere, Etik Kurulu tarafından incelenen 22 müsabaka ile ilgisi olan tüm kulüpleri Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk etme kararı almıştır. Bu kulüplerimizin çoğu hakkında Etik Kurulu şüpheye dahi rastlanmadığını rapor etmiştir” diye konuştu.

Etik Kurulu’ndan ismini vermeyeceğim bir kişi ile görüştüm. Yıldırım Demirören’in basın toplantısında yalan söylediğini anlattı ve şunları söyledi; “Yıldırım Demirören basın açıklamasında etik kurulu raporunda teşebbüs ve şüphenin olmadığını söyledi ancak bu doğru değil. Raporumuz okunduğu takdirde teşebbüsün de şüphenin de net bir şekilde olduğu görülecektir. Başkan Demirören kendisine çok güveniyorsa raporu internet sitesine koysun. Basın toplantısında yalan söylediği net bir şekilde ortaya çıkacaktır çünkü teşebbüs var. Demirören yönetimi neden korkuyor raporu niçin internete koymuyorlar.”

SKANDAL 2:

“ŞİKE YAP CEZAN ERTELENSİN!”

TFF’nin Futbol Disiplin Talimatı’na eklediği ve dün 45 dakika süren toplantıda hiç konuşulmayan 105. maddeyle Türkiye’de şike yapmak artık suç olmaktan çıkıyor. Teşebbüsten dolayı ceza alabilecek kulüplere puan silme uygulayacak, ancak uygulama ertelenecek. Kulüp 5 yıl içinde aynı suçu bir kez daha işlerse cezasını katlayacak.

Futbol Disiplin Talimatı’na yeni konan “Yaptırımın ertelenmesi” başlıklı 105. maddesi yaptırım uygulanacak kulüplerin cezalarının ertelenebileceğine hükmediyor.

Bu madde, uyarı, kınama ve hak mahrumiyeti cezalarının dışında kalan yaptırımların uygulamasının en az bir, en fazla beş yıl süreyle ertelenebileceğine işaret ediyor.

Erteleme süresi içerisinde, ihlalin tekerrürü halinde, yetkili kurulun, asıl yaptırımları devreye sokacağı, ikinci ihlalin yaptırımının da buna ekleneceği vurgulandı.

İŞTE EKLENEN O MADDE

1- Aşağıda belirtilenler haricindeki disiplin yaptırımları ertelenebilir:

a- uyarı,
b- kınama,
c- hak mahrumiyeti.

2- Yaptırımın uygulanması en az bir yıl, en fazla beş yıl süreyle ertelenebilir. İstisnai durumlarda bu sürenin uzatılması veya ilgili kişinin TFF yetki alanından çıkması halinde yaptırımın ertelenmesi mümkündür.

3- Erteleme süresi içerisinde, ihlalin tekerrürü halinde, yetkili kurul, kural olarak, asıl yaptırımın uygulanmasına hükmeder. Bu yaptırıma ikinci ihlal için öngörülen yaptırım eklenir.”

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI