Taksim yolu 20 gün kapatılacak !

Taksim Meydanı’na Tarlabaşı Bulvarı üzerinden çıkış 20 gün boyuca trafiğe kapatılacak…

Taksim Meydanındaki çalışmalar kapsamında; Taksim Meydanına Tarlabaşı Bulvarı üzerinden çıkışın, 25 Ocak 2013 Cuma gecesinden itibaren, 15 Şubat 2013 tarihine kadar 20 gün süre ile kapatılacağı duyuruldu.

Taksim Meydanı’na gidecek olan sürücülerin Dolmabahçe-Gümüşsuyu veya Şişhane-Dolapdere Harbiye güzergahlarını kullanmalarının istendiği açıklamada şöyle denildi.

Taksim Meydanındaki çalışmalar nedeni ile halen Tarlabaşı Bulvarından Taksim’e çıkış -çiçekçilerin eski yeri önünden- tek şeritli yoldan sağlanmaktadır.

Açık olan bu şerit üzerinde yapılacak imalat çalışmaları sebebiyle, Taksim Meydanına Tarlabaşı Bulvarı üzerinden çıkış, 25 Ocak 2013 Cuma gecesinden itibaren, 15 Şubat 2013 tarihine kadar 20 gün süre ile kapatılacaktır.

Taksim Meydanı’na gidecek olan sürücülerin Dolmabahçe-Gümüşsuyu veya Şişhane-Dolapdere Harbiye güzergahlarını kullanmaları gerekmektedir.

Yayaların Taksim Meydanı’na erişimlerinde herhangi bir değişiklik yoktur.

Vatandaşlarımızın çalışmalardan en az seviyede etkilenmeleri için bu kesimdeki çalışmalar okulların tatil olduğu 25 Ocak 2013 Cuma gecesi başlayacak ve 20 gün içinde de tamamlanacaktır.

Acil durumlarda Tarlabaşı’ndan Sıraselviler Caddesi üzerindeki Hastaneye erişim Zambak Sokak araç trafiğine açık olacak ve kullanılabilecektir.

Otobüsler ve Taksi Dolmuşlar şimdi olduğu gibi Tarlabaşı’ndan U dönüşü yaparak çalışmaya devam edeceklerdir.

20 günün sonunda Taksim’e çıkış proje imalatının bitimine kadar bu günkü gibi Tarlabaşı Bulvarı üzerinden tek şerit olarak verilecektir.

Taksim Meydanı’nda trafiğin yeraltına alınması inşaatının Haziran ayına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI