Taksim Meydanı’nda “Yağlı” Önlem

taksim meydani nda yagli onlem 3581502 k - Taksim Meydanı'nda "Yağlı" Önlem
Taksim Meydanı’nda “Yağlı” Önlem
İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir… Emekçiler 1 Mayıs’ı kutluyor. İlk olay Ankara’da çıktı.
Taksim Meydanı’ndaki direkler tırmanılmaması için yağlandı

Mayıs Emek ve Dayanışma gününün kutlanacağı Taksim Meydanı’nda son hazırlıklar devam ediyor. Emniyet ekipleri Taksim Meydanı’nda bekleyişini sürdürüyor. Bu arada 1 Mayıs kutlamalarında direklere çıkan vatandaşları önlemek amacıyla elektrik direkleri yağlandı.

Ayrıca çıkması muhtemel olaylara önlem olarak meydanda bulunan otobüs duraklarının camları söküldü. Bu arada meydandan geçmek zorunda olan turistler de polislerin aramasından geçti.

ANKARA’DA MİTİNGDE OLAY ÇIKTI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamak için Sıhıye Meydanı’na yürümek isteyen gruba polis müdahale etti.

Birleşik İş ve Eğitim İş Sendikası üyeleri, Sıhıye Meydanı’na yürümek istedi. İzinsiz gösteri nedeniyle tedbir alan polis, grubun yürümesine izin vermedi. Göstericilerin polis barikatını zorlaması üzerine güvenlik görevlileri eylemcilere biber gazıyla müdahale etti. Grup geri çekilerek bulundukları yerde oturma eylemi başlattı.

İZMİR

Türk-İş ve Türkiye Kamu-Sen 1 Mayıs’ı İzmir Gündoğdu Meydanı’nda kutlayacak. Saat 13’te başlayacak kutlamalar için işçiler toplanmaya başladı.

BURSA

İşçiler ve emekçiler sabah erken saatlerden itibaren Stadyum Caddesi’nde toplanmaya başladı. Türk-İş ve Kamu-Sen’in önderliğindeki organizasyonda emekçiler Kent Meydanı’nda toplanacak.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Titus Tüneli (Hatay) Titus Tüneli (Hatay)

Hatay'ın Samandağ ilçesinde , Romalılar döneminde sel sularini önlemek için bin esire yaptırılan titus Tüneli , ilginç hikayesi ve...

DEVAMI
Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI