Suriye Güne Bombalarla Uyandı ‎

Suriye’nin başkenti Şam’da art arda patlamalar meydana geldi. İşte olay yerinden ilk görüntüler.
Suriye’de uluslararası toplumun baskılarına rağmen yaşanan çatışmalar bir türlü durulmuyor. Her gün bir çatışma haberinin geldiği Suriye’den bugün de ortalığı kangölüne çeviren iki büyük patlama haberi geldi.

Suriye’nin başkenti Şam’da, günün erken saatlerinde art arda iki büyük patlama meydana geldi.

Suriye devlet televizyonunun servis ettiği habere göre, patlamalarda onlarca ölü ve yaralanın olduğunu bildirildi. Patlamaların ardından bölgenin üzerini yoğun bir duman bulutu kaplarken, ortalık adeta savaş alanına döndü. Onlarca araç yanarak tahrip oldu.

Haberde, eylemlerin “terörist saldırılar” olduğu belirtilerek, kesin ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi verilmedi. Patlamaların, yetişkinlerin işe, çocukların okula gittikleri bir saatte meydana geldiğine dikkat çekildi.

Suriye devlet televizyonu patlamaların bir otoyolda meydana geldiğini bildirirken, İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, patlamaların Şam’daki güvenlik güçlerine ait bir üsde yaşandığını belirtti.

29 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Suriye’nin başkenti Şam’da bugün düzenlenen bombalı saldırılarda en az 29 kişinin öldüğü, 103 kişinin de yaralandığı açıklandı.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir