SunExpress Uçakta Simit Satacak!

SunExpress, Simit Sarayı ile anlaşma yaparak mönüsüne simidi de kattı. Uçakta 5 liraya simit satacak şirket, yılda 1 milyon adetlik hasılat hedefliyor.

Simit

Türk Havayolları ve Lufthansa’nın ortak şirketi SunExpress menüsüne simidi ekledi.

Uçak mönülerinde ilk kez böyle bir uygulama başlattıklarını dile getiren SunExpress Üstdüzey Yöneticisi (CCO) Server Aydın, “İç ve dış hat uçuşlarında sadece simit değil Simit Sarayı’nda satılan gül böreği, açma sandviç, simit sandviç, sebzeli pizza gibi 4-5 farklı lezzeti de mönüye ekliyoruz.

Yılda 1 milyon adet simit satmayı planlıyoruz” dedi.

Kaşarlı simidin 5 liraya satılacağını dile getiren Aydın, ilk 15 günde satışlarda yüzde 25 oranında artış yaşadıklarını, bu oranın yüzde 50’lere ulaşmasını öngördüklerini dile getirdi.

“SİMİDİ DÜNYADA BİLİNEN BİR TÜRK MARKASI HALİNE GETİRECEĞİZ”

Simit Sarayı’nın kurucularından Haluk Okutur ise, başka havayolları ile de bu tip işbirlikleri gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

Yılda 100 milyon adet simit sattıklarını ve yurt dışı yatırımlarını hızlandıracaklarını dile getiren Okutur, “Bu yıl sonunda 12 ülkeye ulaşmayı hedefliyoruz.

Şu anda 4 bin 500 çalışanımız ve 250’den fazla mağazamız var.

Eleman sayısını 100 bine çıkarmak ve dünyada en fazla mağaza ağına sahip markalardan biri olmak için çalışıyoruz” diye konuştu.

Her hafta 2-3 mağaza açtıklarını ifade eden Okutur, “500 bin kişinin ziyaret ettiği Simit Sarayı’na bugün 150 milyon kişi geliyor.

Simidi dünyada bilinen bir Türk markası haline getireceğiz” dedi.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI