Sultan şokta!

Mahidevran Sultan’a süresiz yasak yolda…
Ünlü oyuncu Nur Fettahoğlu’nun ehliyeti 1 yılda 300 puan trafik cezası yediğinden iptal ediliyor. Muhteşem Yüzyıl dizisinin Mahidevran Sultan’ı, cezalardan habersiz olduğunu söyledi

MUHTEŞEM Yüzyıl’ın Mahidevran Sultanı Nur Fettahoğlu trafik uygulaması yapılan polisler tarafından çevrildi. Yapılan incelemede Fettahoğlu’nun 1 yılda 300 puan trafik cezası yediği ortaya çıkınca ehliyetine el konularak iptal edilmek üzere işlemlere başlandı. Bir yılda 300 puan ceza alan sürücünün el konulan ehliyeti iptal ediliyor. Polis merkezine gönderilen Fettahoğlu’nun incelemede bir yıl içinde kırmızı ışıkta geçme, yasak otopark, hız aşımı gibi çok sayıda suçtan trafik cezasına çarptırıldığı belirlendi. 300 puan sınırının dolması nedeniyle ehliyetine el konulan oyuncunun evrakları mahkemeye gönderilecek. Mahkeme yönetmeliğe göre, oyuncunun ehliyetini iptal edecek.

EHLİYET NASIL İPTAL OLUYOR?

TRAFİK suçunun işlendiği tarihten geriye doğru bir yıl içinde toplam 100 ceza puanını aşan sürücülerin, sürücü belgeleri 2 ay süreyle alınıyor. Aynı yıl içinde ikinci defa 100 ceza puanı dolduran sürücülerin ehliyetine bu kez 4 ay süreyle el konuluyor. Bu cezayı alan sürücü, psikoteknik değerlendirmeye ve psikiyatri uzmanının muayenesine tabi tutuluyor. Muayene sonucunda sürücülük yapmasına engel hali bulunmayanların ehliyeti yasaklı süre dolunca iade ediliyor. 1 yıl içinde 3 defa 100 ceza puanını dolduran sürücülerin sürücü belgeleri ise süresiz olarak iptal ediliyor.
799595 8a807fdd6d57d44c052ce28d2bfcd1e0 - Sultan şokta!

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir