“SSK’ya akrabanı aldın mı?”

629989 detay - "SSK'ya akrabanı aldın mı?"Başbakan Erdoğan, Balıkesir’de Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Balıkesir mitinginde açıkladığı belgeyle Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Başbakan, Kemal Kılıçdaroğlu’na, SSK’ya 1998 yılında işe alınan kaç kişinin kendisinin soyadını, kendisinin eski soyadını ve eşinin soyadını taşıdığını sordu?

Başbakan Erdoğan, Balıkesir mitinginde elindeki dosyayı kaldırarak şunları söyledi: “Ben boş dosya açıklamam. Ben belge açıklarım. Bakın elimdeki belgenin altında Kemal Kılıçdaroğlu’nun oluru var. Şimdi bu belgeden size bir kısım okuyacağım: ‘ÖSYM tarafından sınav günlerinin dolu olduğu, yakın zamanda sınava yeterli sayıda başvuru alınamadığı, sınavların yapılsa bile atamaların yetişemeyeceği, talepler doğrultusunda atamaların gerçekleştirilemiyeceği için sınavın iptalinin uygun olacağı düşünülmüştür.14.07.1998. Olur imzası Kemal Kılıçdaroğlu.’

Nasıl oluyor da ÖSYM sınav yapamıyor? Bunun cevabını ver Kılıçdaroğlu? Nasıl oluyor da yeterli başvuru alınamıyor? Bu sözkonusu pozisyonlar neler? SSK’ya bu şekilde kimleri atadınız? O atananlar kişiler kimler? Sizinle bir akarabalıkları var mı? Soyadları sizin eski soyadınız mı? Eşinizin soyadıyla aynı olan kaç kişi işe alındı? Dürüstseniz bu sorulara cevap verin? Bu sorulara cevap alamadık?”

“ŞİFRE İDDİASININ ALTINDA BAŞKA ŞİFRE VAR”
Konuşmasının devamında YGS sınavındaki iddialara da değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bir süredir CHP ve MHP tarafından bir kampanya yürütüldüğünü iddia etti. Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti: ”Bu sistemli kampanyanın içinde, bir de bunların yandaş ve candaş medyası var. Onlar da her gün, manşetleriyle, programlarıyla, köşe yazılarıyla bu değirmene su taşıyor, bu kampanyaya katkı sağlıyorlar. Amaç ne? Amaç, YGS’ye giren 1 milyon 700 bin genç kardeşimizin zihnini bulandırmak, buradan oy devşirmek.

Bu gençler, bir yıl, iki yıl, sabah akşam ders çalıştılar, üniversiteye hazırlandılar. Bu gençler, durmadan, dinlenmeden, soluk dahi almadan bu sınava hazırlandılar. Hafta içi okula devam ettiler, hafta sonu kurslara gittiler, sabahlara kadar ders çalıştılar. Üniversitede bir bölüm kazanmak, kendilerine bir gelecek kurmak için, umutla test kitaplarına gömüldüler. YGS sınavı yapıldı, sınavın ardından birileri çıktı, şifre yoluyla kopya çekildiği iddiasını ortaya attı. Şimdi bakın, sevgili gençler, şifre iddiasının altında aslında başka bir şifre var. Nedir bu şifre? AK Parti’ye karşı bir karalama kampanyası… Şifre bu. O kadar pervasız, o kadar acımasız, o kadar düşüncesizler, o kadar gözlerini rant bürümüş ki AK Parti’ye karşı başlattıkları bu kampanyada, 1 milyon 700 bin öğrencinin hayallerini, umutlarını söndürmekten çekinmediler. AK Parti’yle bir hesabınız varsa, gelin bunu AK Parti’yle görün. Ama gençleri pis işlerinize karıştırmayın.”

Erdoğan, Başsavcılığın iddiaları soruşturup sonuçlandırdığını, sınavda herhangi bir kopya hadisesinin olmadığını ortaya koyduğunu da dile getirdi. Başbakan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: ”Şimdi ben Sayın Kılıçdaroğlu’na, Sayın Bahçeli’ye, onların yandaş, candaş medyalarına soruyorum; yüzünüz kızardı mı, utandınız mı? Hiç beklemeyin. İnanın bunların yüzü kızarmaz, bunlar yanlış yaptık, özür dileriz deme erdemini göstermez. Çünkü tek amaçları, çamur at izi kalsın.

Bitmedi… Sayın Kılıçdaroğlu, bir kaç gündür, bir elektronik postadan bahsediyor. O candaş medyaları var ya. Onlar da bu iddiayı çarşaf çarşaf yayınlıyor. Ve bazı köşe yazarları da ki yazıklar olsun onlara. Bunu bir gerçekmiş gibi, ‘ÖSYM’nin tarihinde böyle bir olay yok. Bir bakan kalkıp da ÖSYM başkanına böyle bir mail gönderemez’ diyor. Yahu mail göndermek nedir ki? Senin adına bir çete mensubu çıkar, bir mail gönderir. Mail denilen olay bu. Kılıçdaroğlu’nun adına da gönderirler. Şimdi Facebook’ta falan, yahu bunlar çirkin teknoloji. Bu Facebook filan, falan bu tür sayfalar bunlar çirkin, berbat. Herkes adına buralardan her türlü ahlaksızlık yapılabilir.

Neymiş, ÖSYM’ye bir elektronik posta gelmiş, bir bakan yeğeninin iyi bir bölüme yerleştirilmesini istemiş. Yahu birine çamur atmak, iftira atmak Allah aşkına bu kadar ucuz mu, bu kadar basit mi? Bir insan, utanmadan, sıkılmadan, arlanmadan, yüzü kızarmadan, arka arkaya bu kadar yalanı nasıl söyleyebilir? Allah aşkına bu nasıl bir yalan söyleme yeteneği? Eğer yürüyen yalan görmek istiyorsanız, Kılıçdaroğlu’na bakın… İnsan bir araştırmaz mı, soruşturmaz mı, işin aslını, doğrusunu öğrenmeye tenezzül etmez mi? Birisi çıkıyor eline bir kağıt tutuşturuyor, hemen o da bunu konuşuyor.”

”İFTİRASININ ALTINDA KALDI”
Kemal Kılıçdaroğlu’nun, işin doğrusunu öğrenmeye tenezzül etmediğini kaydeden Başbakan Erdoğan, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı’nın iddiaları yalanlayıp CHP Genel Başkanı’na yüklendiğini, Kılıçdaroğlu’nun ise Bakan Yazıcı’ya cevap veremediğini söyledi. ”Böyle bir siyaset olmaz, böyle bir kirli siyaset olmaz. Yahu zaten biliyoruz. Senin gelişin belli. Sen bir mamul kaset genel başkanı oldun. Olay bu” diyen Erdoğan, yollarına aynı kararlılıkla devam edeceklerini ifade etti.

Türkiye’de temiz siyasetin adımlarını attıklarını anlatan Başbakan Erdoğan, yola böyle devam edeceklerini dile getirdi. Erdoğan, ”Bizim siyaset tarihimiz, hiç bir dönemde bu kadar yalancı, bu kadar rahat yalan söyleyen, bu kadar yalanı art arda dizen siyasetçi profillerini görmedi. Önüne gelene dil uzatan, annelere dil uzatan, haddini bilmez, kutsal değerlerimize dil uzatan siyasetçi tipini bu ülke yeni görüyor. Şimdi de işte bir kez daha iftirasının altında kaldı. Bir kez daha atmak istediği çamur, eline yüzüne bulaştı” diye konuştu.

“BEN BIKTIM BUNUN YALANLARINI SÖYLEMEKTEN”
Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında ”YÖK’ü kaldıracağız” dediğini hatırlatan Erdoğan, CHP liderinin aynı programda 35 dakika sonra ”Bedelliden gelecek parayı YÖK’e aktaracağım” dediğini anlattı.

Kılıçdaroğlu’nun demek ki YÖK’ü kaldırmayacağını belirten Erdoğan, ”Ben bıktım bunun yalanlarını söylemekten. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış, ama bununki yatsıya kadar bile yanmıyor, 35 dakika. Açın ‘twitter’ları bakın yalanlarına” diye konuştu. Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlıkta henüz bir seneyi doldurmadığını ifade ederek, şöyle konuştu: ”Defalarca çark etti, u dönüşü yaptı, iftira attı. Her seferinde yüzüne çarptım. Ama ne yazık ki bir kuyruk acısıdır var, gidiyor. Bu beyefendinin bu adımlarla bir yere varması mümkün değil. İstanbul’da belediye başkan adayı oldu, benim belediye başkanımla ilgili ‘dosya çıkaracağım’ dedi, hala çıkaracak. şimdi MHP ile el ele verdiler, Sayın Bahçeli ile ‘Biz Başbakan ile ilgili dosyalar çıkaracağız’ diyorlar. 8,5 yıldır neredesiniz, çıkarsanıza. Parlamentonun içindesiniz, nerede bu dosyalar. Eğer dosyanız yoksa kırtasiyeciden size dosya gönderelim. Haydi, hemen doldurun, gönderin. Nerede? Abdestinden şüphesi olmayanın, namazından şüphesi olmaz. Bizim böyle bir derdimiz yok evelallah.”

HESAP UZMANLIĞI SINAVI: “BEN MEMUR OLMAYI DÜŞÜNMEDİM Kİ”
Biz 2002’den 2007’ye kadar çıraklık dönemini yaşadık, 2007’den 2011’e kalfalık dönemini yaşadık, şimdi de ustalık dönemine başlıyoruz. Şimdi Kılıçdaroğlu, çıkmış, ‘çıraklık da kutsaldır’ diyor. Ben ‘kutsal değildir’ demedim ki, dönemleri ortaya koyuyorum. ‘Çıraklık kötüdür’ demedim, ama biz o tezgahlardan geçtik, oraları aştık. Sen daha o sürece girmedin, dur bakalım. Senin daha çok işin var.

Neymiş? Hesap uzmanlığı sınavına ben giremezmişim. Benim zaten oraya girmeye niyetim yok ki, öyle bir şey düşünmedim ki. Ben memur olmayı değil, siyaseti düşündüm. Onun için de 18 yaşından itibaren siyasete, geldim, siyasetin içinde yaşadım. O günden itibaren bugünlere geldik. Çalıştık, çalıştık, çalıştık, işte senin gibi hesap uzmanlarını şimdi biz yönetiyoruz. Bu işin devlet yönetiminde bir raconu var. Senin gibiler de olur, daha başarılılar da olur, ama siyaset bir sevk, idaredir, liderliktir. Lider olmak başka bir şeydir. Millet lider arıyor, lider. Bunu göreceksin önce. Bu ülkenin müsteşara da genel müdüre de hesap uzmanına da ihtiyacı var, ama hepsinden önce lidere ihtiyacı var.”

AA

Etiketler: , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI