Sosyal Medyadan Sıkılanlar Soluğu Sohbet Odalarında Alıyor

Akıllı telefon sahiplerinin oldukça büyük bir bölümünün temel problemi, akıllı telefon şarjının akşam eve dönünceye kadar yetmemesi… Şarj sorunu herkesin ortak sorunu olmasına karşın tüm bu problemi yaşayan insanlara bakıldığında, herkesin dur durak bilmeksizin akıllı telefonuyla “bir şeyler “yaptığı görülüyor. İletişim aracı olmaktan uzun süre önce vazgeçen telefonlar artık insanlar eğlendirme aracı haline gelmiş durumda. Şehir insanı milyonlarla birlikte yaşamasına karşın kısıtlı bir sosyal çevreye sahip olduğundan, sosyalleşme ihtiyacını da akıllı telefonuyla internette zaman geçirerek karşılamaya çalışıyor ve chat siteleri internet kullanım alışkanlıklarına köklü bir değişim olmasına rağmen hala yoğun ilgi görüyor. İnsanların bu denli asosyal hale gelmesine sebep olan durmaksızın internette zaman geçirmeleri olmasına karşın sorundan kurtulmak için tekrar internet başında geçmeleri, farkın sadece bir bilgisayar yerine akıllı telefon kullanılmasının olması ise işin en ilginci.
Yanı başında belki de hayatının aşkı dururken kafasını biran bile elindeki akıllı telefondan kaldırmayan şehir insanlı, mobil sohbet uygulamaları veya sosyal medya araçları ile yeni arkadaşlıklar kurmaya çalışıyor. Hayatının aşkını sanal ortamda aramak yerine biraz “çevresine bakmayı” aklına bile getirmeyen modern insan, kalan tek tük arkadaşıyla bir araya geldiğinde de gözleri akıllı telefonunda birbiriyle muhabbet ediyor. Genellikle bu muhabbetlerin konusu da sosyal medya profilleri, akıllı telefon modelleri ve internet tarifeleri üzerine oluyor. Durmaksızın akıllı telefonuyla oyun oynayan ve bu sebepten ötürü de şarjı asla yetmeyen insanların, bir an durup çevresine bakmaya ve sosyal hayata karışmaya tahammülü dahi kalmamış durumda.
Durakta otobüs beklerken, işte, televizyon izlerken, arkadaşıyla konuşurken, sinema salonunda filmin başlaması beklerken, yemekte yani kısacası hayatının her anında birkaç dakika bile çevresiyle ilgilenmeye katlanamayan insanlar bir kaçış veya sığınma aracı olarak gördüğü akıllı telefonlarına sımsıkı sarılıyor. Kullandığı sosyal medya aracında yaptığı konum bildirimiyle ilgilenen herhangi birinin olup olmadığını düşünmeyenlerden biri olmak yerine kimileriyse chat siteleri üzerinden sadece sohbet etmeyi ve yeni insanlarla konuşarak, zamanını daha keyifli bir şekilde geçirmeyi tercih etmekte.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI