Son Yılların En Büyük Fuhuş Operasyonu

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, son yılların en büyük fuhuş operasyon kapsamında 200 kişiyi gözaltına aldı.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü gerçekleştirdiği başarılı bir istihbarat çalışması neticesinde, son yılların en büyük fuhuş operasyonuna imza attı.

Emniyet tarafından gerçekleştirilen bu büyük ve başarılı operasyon kapsamında fuhşa aracılık ve insan ticareti iddiasıyla gözaltına alınanlar arasından 48 kişi adliyeye sevk edildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınanların toplam sayısının 200’ün üzerinde olduğu öğrenildi.

Söz konusu fuhuş operasyonu İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri tarafından, yaklaşık bir yıllık teknik ve fiziki takibin ardından elde ettiği istihbarat bilgileri doğrultusunda gerçekleştirildi.

Operasyonu gerçekleştiren Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, fuhşa aracılık ve insan ticareti yaptıkları gerekçesiyle çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Operasyon İstanbul’un farklı semtlerinde aynı anda gerçekleştirildi.

Silivri, Avcılar ve Fatih başta olmak üzere birçok yerde yapılan baskınlarda gözaltına alınan 48 şüpheli, Silivri Adliyesi’ne sevk edildi. Operasyonlar kapsamında gözaltı sayısının 200’ün üzerinde olduğu, yabancı uyruklu çok sayıda kadının yasal işlemlerin ardından sınır dışı edildiği belirtildi.

Soruşturmaya ilişkin çok sayıda belge ve doküman da şüphelilerle birlikte adliyeye gönderildi.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir