Sohbet Sitelerinin Mobil Uygulamaya Dönüşüm Süreci

İnsanların internet üzerinden yeni arkadaşlık kurmasını sağlayan “ücretsiz” araçların en pratiği, hala web tarayıcı üzerinden görüntülü sohbet imkanı sunan sohbet siteleri olmayı sürdürüyor. Sadece bugünün değil, uzun yıllardır zaman kaybetmeden insanlarla sohbet etmek isteyenlerin ilk tercihi olan chat odaları mobil teknolojinin hızlı gelişimine ayak uydurmaktan da geri kalmadı. Bugün artık saniyeler için akıllı telefona indirilen mobil uygulamalarla binlerce kişinin çevrim içi olduğu sohbet odalarına doğrudan bağlanılabiliyor. İnternet tarayıcı üzerinden genellikle Java platform kullanarak doğrudan sohbet kanallarına girebilen kullanıcılar, arkadaşlık sitelerinin mesaj atmak için dahi ücret isteyen ortamlarına muhtaç olmuyor ve sosyal medyada arkadaşlık taleplerinin yanıtlanması için de günlerce beklemiyor.
Pek çok çevrimiçi program görüntülü sohbet imkânı sunmasına rağmen bu programların da daha ziyade zaten tanınan kişilerle konuşamaya yönelik hizmetler sunması, internet kullanıcılarının yeni arkadaşlıklara yelken açmak için sohbet sitesi kullanıcısı olmayı sürdürmesini sağlamakta. Tabi, geçmişte olduğu gibi sitemiz bu tercihlerin ilk sıralarında yer almayı sürdürüyor. Sosyal medyada insanların yeni arkadaşlar edinmek yerine günlük hayatta tanıdığı insanlarla bir sosyal ağ kurması, sohbet etmek ya da yeni insanlar tanımak için birçok insanın popüler sosyal medya araçlarını kullanmamasını sağlıyor. Sosyal medyanın bu durumu bazı kullanıcıların gözünü popüler arkadaşlık sitelerine çevirmesine sebep olurken, bu sitelerde de iletişim kurmaya yönelik en ufak hareket için dahi ücret talep edilmesi bir manada sohbet sitelerini en cazip alternatif haline getiriyor. Tanınan arkadaşlık siteleri yeni üyelere on binlerce kullanıcı ile doğrudan iletişim kurmayı vaat etmekte ancak bunu yapmak için de pek çok kullanıcının ödemek istemediği türden meblağlar istemekte.
Sohbet sitelerine olan ilginin azalması beklenmesine karşın günden güne daha da fazla insanın sohbet sitesi kullanmayı sürdürmesiyle geçmişin sohbet programları bugünün popüler mobil uygulamalarına dönüştü. İnternete girmek için zaten kullanılan web tarayıcı dışında herhangi bir program kurmaya gerek bırakmayan sohbet sitelerinin büyük bir bölümü artık yüksek çözünürlükte kameralı sohbet fırsatı da sağlamakta. İnternet kullanıcıları daha uzunca yıllar boyunca sohbet sitelerini sıkça ziyaret etmeyi sürdürecekmiş gibi görünüyor.

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI