Sohbet Sitelerinde Vakit Geçirmek

İnsanların değişik şekillerde vakit geçirme yöntemleri vardır. Cinsiyet ayırımı olmaksızın aşağı yukarı bu böyledir. Başlıca olarak 2 kısımda toplayacak olursak ev ve ev dışında olarak kategorize edebiliriz.Dışarıda vakit geçirmeye örnek sinema,tiyatro,balık tutmak,spor etkinlikleri,yürüyüş yapmak olarak örnekleri çoğaltmamız pek tabi ki mümkündür.Kişinin vakit geçirdiği esnada neyden mutlu olduğu ile doğru orantılıdır.

Her ne kadar 2. Kısımı ev diye ayırsak bile sohbet söz konusu olunca ev yada dışarısı diye bir ayırım yapmak yanlış olur.Mobil çağı yaşadığımız bu yüzyılda iletişimin kesintisiz her ortamda sağlandığının farkındayız.Beklentilerimizde zaten bu yönde oluşmuştur.Kişi istediği yerden istediği bilgiye ulaşmak için ortam gözetmek istemez haklı olarak.

Ev kullanıcı içinde olsa artık wi-fi bağlantılı mobil cihazlar olduktan sonra yer kavramı ortadan kalkmıştır.Mobil sohbet ,chat ve sohbet odaları gibi ortamlarsa sınırsızca konuşmak,vakit geçirmek arkadaşlık edinmek 1 tuş uzaktadır artık.Hitap ettiği topluluk farklı olsa da her çeşit sohbet sitesi mevcuttur.Domain isimlerinden yada girildiğinde az çok edilen sohbetlerden anlaşılabilmektedir.Bu tip mobil sohbet ,chat sitelerinde vakit geçirmek isteyenlerin sayısı azımsanamayacak kadar çoktur.

Kişilerin özgürce sohbet ettikleri ortamlar dışarıda vakit geçirenler kadar gerçek, bir o kadarda aslında sanaldır.En önemli konu bu iki olguyu birbirinden ayırt ederek vakit geçirmektir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir