sohbet - Sohbet Odalarında Başlayan Arkadaşlıklar

Sohbet Odalarında Başlayan Arkadaşlıklar

Bugün için sıradan sayılan ve ortalama 1000 lira değerinde bir akıllı telefona sahip herkes için gündelik aktivitelerden sayılan görüntülü sohbet çok değil, daha 15 yıl öncesinde insanların internet kafelere gitmesini ve hatta sıra beklemesini gerektiren meşakkatli bir işti. Günümüzün hızla gelişen mobil teknolojisi sayesinde artık ücretsiz sohbet odaları aracılığıyla yeni arkadaşlar edinmek, hiç tanımadığı insanlarla konuşmak için akıllı telefonda tek bir uygulamaya sahip olmak yeterli. Akıllı telefonlarla birlikte insanların sohbet alışkanlıklarında da geri dönüşümü mümkün olmayan, köklü değişiklikler olduğu ve bu değişimin önderliğini şüphesiz sosyal medya denince akla gelen ilk sisim Facebook yaptı.
Herhangi bir ücret ödemeksizin üye olunabilen sosyal medya platformlarında açık veya kapalı gruplar bile bedava sohbet imkânı sunan, insanların geniş kitlelere ulaşabileceği ve tanımadığı insanlarla anında konuşma fırsatı yakaladığı mecralara dönüşmüş durumda. Kısa sürede günlük hayatta sohbet etmesi bir kenara dursun, karşılaşması bile mümkün olmayacak kadar çok sayıda ve farklı nitelikte insanın bulunduğu bir sosyal platformun parçası olan insanlar bu ücretsiz sohbet odaları sayesinde farklı veya kendisiyle aynı ilgi alanını paylaşan insanlarla doğrudan iletişime geçebiliyor. Tabi şu da bir gerçek ki, bu sohbeti daha güvenilir bir şekilde yapmak ve ekonomik anlamda belli bir kesimin üzerinde kalan kişilerle tanışmak isteyenler bedava sohbet araçları yerine aylık ya da bir defaya mahsus olmak üzere ücret talep eden platformlarda sohbet etmeyi de tercih edebiliyor.
Kişilerin günlük yaşamda sohbet etme fırsatı yakalayamadığı pek çok konuyu, özgürce konuşma imkânını yakaladığı bu sosyal mecralarda kısa sürede konuşmalar olduğu gibi zamanla birbirini hiç görmese de, düzenli olarak konuşulan ve dolayısıyla kalıcı bir sanal arkadaşlığa dönüşen ikili ilişkiler de kurulabiliyor. Çoğu kişi, ücretsiz sohbet odaları aracığıyla tanıştığı ve günlerce konuştuğu kişiyle önce sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçiyor ve bazen bu arkadaşlıklar buluşarak gerçek anlamda yani fiziksel olarak tanışmaya kadar ilerleyebiliyor. Pek çoğumuzun anne babasının tanışma hikâyesinden bir hayli farklı olarak, günümüzde bu şekilde arkadaşlığı sohbet odalarında başlamış evli çiftler bile var.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir