Sizin nereniz sivil?

Başbakan Erdoğan, Adana’da halka hitabında BDP’li vekilleri eleştirdi

Adana’da toplu açılış töreninde konuşan Başbakan BDP’li milletvekillerinin ‘sivil itaatsizlik’ eylemleri için şu değerlendirmeyi yaptı:

“Talimatsız iş yapamıyorlar sivil itaatsiziz diyorlar. Sizin nereniz sivil?”

Başbakan Erdoğan şöyle devam etti:
“Seçim sandığı ufukta görününce, birileri milleti hatırladılar. Alelacele popülist projeler üretmeye başladılar. Birileri dikkatinizi çekiyorum seçim öncesinde gerilimi artırarak, tahriklere başvurarak, milleti galeyana getirerek, oy avcılığının peşine düştüler. İşte Doğu’da Güneydoğu’da görüyorsunuz. 4 yıl beklediler şimdi seçime haftalar kala ellerine taş alarak, polisin üzerine yürüyerek, gençleri tahrik ederek, seçim sürecini etkileme gayreti içine girdiler.

“12 Haziran’da bu kirli tahrikleri bu kirli senaryoları artık tamamen açığa çıkaralım. Doğuda, batıda etnik kökenler üzerinden siyaset yapıp birbirini besleyen partilere tam bir demokrasi dersi verelim.

Türkiye’yi şu 8 yılda bu seviyelere kardeşlik getirdi. Hamdolsun bütün oyunlara rağmen kardeşlik getirdi. Daha üst seviyelere de kardeşlik taşıyacak. Bu başarıları kardeşlikle, paylaşmayla başardık, el ele verip daha fazlasını başaracağız.”

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Karpuz çekirdeğinin faydaları Karpuz çekirdeğinin faydaları

Yaz mevsiminin vazgecilmez meyvelirinden olan karpuzun tadı zaten tartışılmaz.Peki karpuz çekirdeğinin faydalarini biliyor musunuz ? Karpuz cekirdeginde bulunan bir amino...

DEVAMI
GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI