Şırnak’ta Çatışma

Şırnak’ta Çatışma: 1 Teğmen Şehit!

Şırnak’taki Besta Bölgesi’nde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 teğmen şehit oldu.say - Şırnak'ta Çatışma

Şırnak’taki Besta Bölgesi’nde güvenlik güçleri ile PKK‘lı teröristler arasında çıkan çatışmada, 1 teğmen şehit oldu. Bölgedeki hava destekli operasyon sürüyor.

Besta Bölgesi’nde bugün öğle saatlerinde bölgede arazi arama ve tarama faaliyetini sürdüren Çakırsöğüt Jandarma Tugayı’na bağlı askerlerle bir grup PKK‘lı arasında çatışma çıktı.

Güvenlik güçlerinin ‘Teslim ol’ çağrılarına ateşle karşılık verilmesi üzerine çıkan çatışmada Çakırsüğüt Jandarma Tugayı’nda görevli 1 Jandarma Teğmen şehit oldu. Bölgedeki operasyonun hava destekli olarak devam ettiği belirtildi.

Şırnak’ta geçtiğimiz günlerde de terör örgütüne yönelik düzenlenen bir operasyonda 5 şehit verilmişti.

Şırnak’ta jandarma ve polis timlerinin takibe aldığı PKK‘lılarla sıcak temas sağlanırken güvenlik güçlerinin ‘teslim ol’ çağrısına ateşlekarşılık verilmiş ve açılan ilk ateşte 5 Özel Harekatçı polis şehit olmuştu.

Yine Türkiye-Irak sınır hattında bulunan Yemişli köyü yakınlarındaki üs bölgesinde geçen ay içinde güvenlik güçleri ile sınırı geçmeye çalışan teröristler arasında çatışma çıkmış, çatışma sonucunda uzman çavuşlar Caner Kesimal ile Bayram Tekin şehit olmuştu.

Etiketler: , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

GÜVEN GÜVEN

İnsanlar arasindaki ilişkilerde en temel duydu güvendir.Yemek yemek ,su içmek ,uyumak gibi temel ihtiyaçlar gibi guven de bı nevi...

DEVAMI
Nahide babashli &hep sonradan Nahide babashli &hep sonradan

https://youtu.be/frlVgvUMVvM

DEVAMI
Günün sözü Günün sözü

İnsanları sevmeme ve onlara tekrar yaklaşmama imkân yoktu; çünkü en inandığım, en güvendiğim insanda aldanmıştım.

DEVAMI