Sır Görüşmeler Tespit Edildi

Paris infazlarının zanlısı Ömer Güney, Ankara’da iki PKK’lı isimle görüşmüş.
Paris’te 3 PKK’lının öldürülmesi olayının zanlısı Ömer Güney’in Türkiye temasları Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından masaya yatırıldı.

Güney’in Türkiye’den aldığı GSM hattıyla yaptığı görüşmeler ve e mail yazışmalarını mercek altına alan polis temas kurduğu kişileri de tek tek belirledi. Şehre 8 kez giriş çıkış yapan Güney’in görüştüğü kişiler arasında 2 PKK’lı da var.

Yeni Şafak’ın haberine göre; Ankara Emniyeti’nin Güney’in Türkiye’de görüştüğü bazı isimleri tespit ettiği öğrenildi.

8 KEZ GİRİŞ-ÇIKIŞ YAPTI

Güvenlik birimleri, Ömer Güney’in cinayetten 19 gün önce Ankara’ya gelişi ve bu şehirde kaldığı 5 günün izini sürdü. Güney’in Ankara’ya 8 kez giriş çıkış yaptığı ve her seferinde üç ve beş gün süreyle kaldığı tespit edildi.

Polis, Güney’in Türkiye’ye girişlerinde görüştüğü şahıslardan bazılarının kimliklerini belirledi. Polis Güney’in üzerine kayıtlı telefon numaraları ve internet adreslerindeki yazışmalarının tamamını inceledi.

BÜTÜN YAZIŞMALARI İNCELEMEDE

Güney’i yakın takibe alan polis, incelemeler sonucunda Türkiye’de yazıştığı isimlerden bazıları belirlendi. Bilgiler Fransız yetkililere gönderilen özel Güney dosyasında da yer aldı. İddialara göre, bu kişilerden ikisinin terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu belirlenirken, Güney’in görüşme trafiğine mercek altına alan Polis, Güney’in Ankara ziyaretlerinde aile yakınlarına bilgi vermediği de tespit edildi.

Güney’in Türkiye’ye gelirken İstanbul havalimanında bir GSM operatöründen hat aldığı her gelişinde de bu GSM operatörüne ait numara ile görüştüğünü tespit etti.

İFADELERİ ALINACAK

Ömer Güney’in 8 kez giriş çıkış yaptığı tespit edilen Ankara’da görüştüğü kişilerin ifadesine başvurulacağı ve bu ifadelerin alınması işleminin Malatya TMK 10.Maddesiyle Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığınca takip edileceği bildirildi.

Öte yandan Paris’te öldürülen 3 terör örgütü PKK’lı kadının Diyarbakır, Kahramanmaraş ve Mersin’de defnedildiği için olayla ilgili soruşturmayı yürütmede Malatya’nın yetkili olduğu belirlendi.

Öldürülen üç kadının ailesinin defin işlemlerinin ardından Strazburg’a döndüğü ancak olayın Türkiye ayağını takip etmesi için yakın zaman da avukat tutacakları öğrenildi.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI