Şike Davasında Flaş Gelişme!

Futbolda şike iddiaları üzerine devam eden davaya Fenerbahçe Spor Kulübü de dahil oldu.

Haber: Şike Davasında Flaş Gelişme!

Futbolda şike iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım‘ın da bulunduğu 9’u tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın 19. duruşması görülmeye başlandı.

AZİZ YILDIRIM KATILMADI

Özel yetkili İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nce görülen duruşmaya aralarında Olgun Peker‘in bulunduğu 8 tutuklu sanık katıldı. Sağlık sorunları nedeniyle hastanede tedavi gören Aziz Yıldırım duruşmaya katılmadı. Davaya Sadri Şener, Nevzat Şakar ve Şekip Mosturoğlu‘nun da aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

YOKLAMA YAPILDI

Sanıkların ve avukatların salona alınmasının ardından ilk olarak yoklama yapıldı ve duruşmaya gelen sanıklar tespit edildi. Salona tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatlar ve tutuklu sanıkların yakınları alındı. Davada Fenerbahçe Spor Kulübü davaya müdahillik talebinde bulundu.

GÜVENLİK ÖNLEMİ

Duruşma nedeniyle adliye çevresinde de yoğun güvenlik önlemleri alındı. Spor polisi, çevik kuvvet ve sivil polisler adliyeyi sıkı bir güvenlik çemberine aldı. Polis köpekleri de adliye çevresine yerleştirildi. Adliye içinde de duruşmanın yapılacağı salonun katında güvenlik barikatı oluşturuldu.

FENERBAHÇE DAVAYA ARTIK MÜDAHİL

‘Futbolda şike’ iddiaları üzerine açılan davada Fenerbahçe Spor Kulübü davaya müdahillik talebinde bulundu. Fenerbahçe müdahillik dilekçesinde suçtan zarar gördüğünü belirtti ve daya müdahil olmak istedi.

Mahkeme Başkanı salonda bulunan sanıklara Fenerbahçe‘nin müdahillik talebi konusunda itirazı olup olmadıklarını sordu. Sadri Şener‘in de aralarında bulunduğu sanıklar müdahillik talebine ilişkin itirazlarının olmadıklarını belirtti.

Mahkeme, müdahillik talebi konusunda karar vermek için ara verdi. Mahkeme, aranın ardından Fenerbahçe‘nin müdahillik talebini oy birliği ile kabul ettiğini açıkladı. Aziz Yıldırım ile bazı sanık avukatlarının, dava dosyasında yer alan telefon dinlemelerine ilişkin ses kayıtlarının tamamının kendilerine verilmesi talebi de değerlendirildi. Mahkeme, ses kayıtlarının verilmesi talebini de ‘özel hayatın gizliliği gerekçesiyle’ reddetti.

“YILDIRIM ÖLÜM RİSKİ ALTINDADIR”

Şike davasında tanık sıfatıyla ifade veren Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım‘ın doktoru Mustafa Serdar Erkan, “Yıldırım ölüm riski altındadır” dedi.

Yıldırım’ın pankreas iltihabı nedeniyle hastaneye yattığını ifade eden Erkan, “Pankras değerleri yüksek, iç kulaktan ya da beyinden kaynaklanan denge sorunu var” dedi. Aziz Yıldırım‘ın avukatı Dede, “Aziz Yıldırım cezaevinde yaşamını devam ettirebilir mi? Ölüm riski ne kadar?” diye sorması üzerine doktor Erkan, “Pankreas iltihabı değerleri yüksek olan kişi hastane de olmalı. Bu ölümcül bir hastalık zaten. Hastane dışında kalmaması gerekir. Ölüm riski altındadır. Aziz Yıldırım‘ın cezaevinde pazartesiden cumaya kadar yüzde 20 ölüm riski bulunmaktadır” diye cevap verdi.

DAVADA GERGİN ANLAR!

Trabzonspor Kulübünün avukatı Nusret Yılmaz’ın, Fenerbahçe yöneticisi İlhan Ekşioğlu’na sorular sorduğu sırada gerginlik yaşandı.

Aziz Yıldırım‘ın sekreteri Nurgül Ok, tanık olarak dinlenildi. Mecnun Otyakmaz ile yaptığı bir telefon görüşmesinde, “Aziz Yıldırım‘ın Lube Ayar’ı bir yazı nedeniyle fırçaladığı” yönündeki sözleri sorulan Ok, “Sözlerimi hatırlamıyorum” dedi. Sonra mahkeme başkanı söz konusu konuşmanın ses kaydını dinletti. Bunun üzerine Ok, “Biraz Otyakmaz’ı yumuşatmak için de söyledim” dedi. Ok’un ardından gazeteci Lube Ayar tanık olarak dinlenildi. Ayar, söz konusu görüşmenin nedenini, attığı bazı twett’ler olarak açıkladı. Duruşmaya 15 dakika ara verildi.

İLHAN EKŞİOĞLU’NUN ÇAPRAZ SORGUSU

Aranın ardından Fenerbahçe yöneticisi sanık İlhan Ekşioğlu’nun çapraz sorgusu yapıldı. Trabzonspor Kulübünün avukatı Nusret Yılmaz’ın “3 Temmuz’dan önce dinlenildiğinizden şüphelendiniz mi?” sorusuna Ekşioğlu, “Bu konu ile ilgili olmadı. Kendi ve aileme karşı başka bir kişi tarafından böyle bir şey yapılabileceğini tahmin ediyordum” diye konuştu.

POLİSİN TAKİBİ

Avukat Nusret Yılmaz’ın, eşinizle gittiğinizde “Polisi arıyorsunuz takip edildiğiniz için? Polis araba bize ait diyor. Emniyet tarafından yapılan takibi öğrendiniz yani?” demesi üzerine, Ekşioğlu “Hayır. O gün o konuşmada ne dediğini anlamadım” diye konuştu.

KONUŞMAM İŞ İLİŞKİSİYLE ALAKALI

Avukatın, “Ali Kıratlı ile yaptığınız görüşmede ‘İşçileri söyledik. Kırmızı kart, Metin’i düşün’ gibi konuşmalar geçtiği görülüyor. Bu Metin kim?” sorusuna Ekşioğlu, “Bu ticari iş ilişkisiyle ilgili konuşmalardan bir tanesidir. Bu konuşmanın ne zaman yapıldığını hatırlamıyorum” dedi. Mahkeme Başkanı da, “Bursa şampiyonluğa aday bir durumda o konuşmanın tarihinde” şeklinde konuştu.

ŞAHISLAR KULÜPLERE PARA VERİR

Avukat Yılmaz’ın, “Ali Kıratlı ile konuşmanızda paradan bahsediyorsun. 250 bin dolar aldınız mı parayı?” sorusuna Ekşioğlu, “Evet aldım” diye yanıt verdi. Bunun üzerine avukat, “Kulüpten 183 bin alacağınız var gözüküyor. Aradaki fazla para nedir?” şeklindeki sorusu üzerine, “Kulüplere şahıslar para verir. Bunlar bazen cari hesaplara yansımaz. Kaydedilmeyen para olabilir” dedi.

‘TARLAYI SÜRDÜK’ LAFI UĞUR İÇİN

“Tarladaki işçilerin eğer ekim yaptıysanız” konuşmasının sorulması üzerine Ekşioğlu, “Bu Trabzonspor’un teşvik eylemlerinin öğrenilmesi ile ilgili konuşmaydı. 3 tarlayı sürdük ifadesi de benim uğurumdur” diye konuştu.

YAPILAN HER İŞTEN BAŞKANIN HABERİ OLUR

Avukatın, “Doğan Ercan’a 2 futbolcu için 100 bin dolar avans verildi. Bu parayı kendi imkanlarımla verdim, dediniz. Bu avanstan Fenerbahçeli yöneticilerin haberi var mı?” sorusuna Ekşioğlu, ” Fenerbahçe sizden anladığım kadarıyla Trabzonspor’a benzemiyor. Yapılan her türlü işten yönetim kurulunun ve başkanın haberi vardır” yanıtını verdi.

ÖZAYDINLI’NIN TARTIŞMASI

Bu sırada Trabzonspor’un avukatının sorularına sinirlenen seyirciler oldu. Duruşmayı izleyen Fenerbahçespor Kulübü eski yönetici Murat Özaydınlı sesli şekilde sorulara tepki gösterdi. İzleyiciler arasında yer alan Trabzonlusporlu olduğu öğrenilen bir kişi de Özaydınlı’ya ‘Sormayacak mı?’ diye tepki gösterdi. Özaydınlı da, “Bu adamlar 9 aydır tutuklu. Dön önüne” diyerek bağırdı. Duruşma salonundaki polis, Özaydınlı ile tartışan vatandaşı daha ileride bir yere oturttu.

Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yapın

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Benzer yazılar

Patalojik kıskançlık Patalojik kıskançlık

Sevdigimiz biri yada bir seyi kaybetmeye dair olan korku kıskançlığın en temel unsurudur.Bunlar sosyal hayatta,sevdiğimiz bir eşya veya sevdigimiz...

DEVAMI
Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler Aşkla ilgili büyüleyici ve komik gerçekler

Âsk gösterişli ve bir o kadar da şaşırtıcı bir duygudur..Bakın bunlar nelerdir.. Sabahları karılarını öpen erkekler,öpmeyen erkeklerden 5 yil daha...

DEVAMI
Tuvalet kağıdını asma şeklimiz Tuvalet kağıdını asma şeklimiz

Bazen arkadaşımıza yada akrabalarımıza gittiğimizde , tuvalet ihtiyacını karşılamak için girdiğimiz tuvalette bı gariplik hissederiz.Tuvalet kağıdının evde ki gibi...

DEVAMI