sohbetkral
,

Sevginizi Hissetmenin Yolları

Günlük hayatın koşuşturması içinde sevgilinize, eşinize olan duygularınızı ifade etmeden günlerin geçtiğini bile fark etmemiş olabilirsiniz. İlişkinizin eski heyecanından uzak olduğunu düşünüyorsanız suçu hemen karşı tarafta aramak yerine, geçmişten bugüne sizin tavırlarınızda ne gibi değişiklikler olduğuna odaklanmalısınız. Sevginizi ve kalbinizden geçenleri açık bir şekilde ifade etmenin bazen en basit yol olduğunu unutmadan, geçmişteki ilgili tavrınızda değişim olup olmadığına göz atmak başlangıç noktanız olmalı. Erkek kadın fark etmeden her insan beğenilmek, kabul ve takdir görmek ister ki; bunu bilse bile duymak ister. Dolayısıyla eşinize, sevgilinize gün içinde onu ne kadar hoş bulduğunuzu ve sevdiğinizi söylemek bile ayna etkisi sayesinde pozitif hissetmesini sağlayacaktır.
Sadece gülen bir insana bakmanın bile stres seviyesinde hatırı sayılır oranda düşüşe neden olduğu bugüne dek pek çok bilimsel araştırmayla ortaya konmuştur. Kimse karşısında somurtan veya gözü akıllı telefonundan ayrılmayan, adeta heykel gibi oturan birisinin yanında neşelenmez. Sevgili olmanız veya bir yuva kurmanız, eşinize artık iltifat etmenize gerek kalmadığı manasına gelmez ve şu bir gerçek ki; her insan iltifat duymaktan hoşlanır. Bedensele temas kurmak için beklemeden gün içinde eliniz tutarak, sarılarak söyleyeceğiniz birkaç sevgi sözcüğü, küçük iltifatlar bile beraberliğinizin ömrünü uzatmaya yeter. Ayrıca bu şekilde sevildiğini işiten kadın ve erkeklerin bu sevgiyi hissetmesi daha da kolaylaştığı için mutlu olması ve dolayısıyla sizi de mutlu etmesi kolaylaşır.
Kendi mutsuzken birlikte olduğu insanın mutluluk kaynağı olması imkânsız olan sevgilinizi öncelikle mutlu etmeye odaklanmalısınız. Bunun içinse pahalı hediyeler, lüks restoranlarda yemeklerden veya birlikte çıkılan beş yıldızlı otel tatillerine ihtiyacınız yok. Eğer ilişkinizin başındaysanız size zaman ayırdığı, sizinle buluştuğu için teşekkür ederek konuşmaya başlamanız bile henüz bir araya geldiğiniz ilk dakikadan pozitif etki oluşmasını ve bu pozitif enerjinin tüm güne yayılmasını sağlayacaktır. Şayet karşınızdaki bir kadınsa altın kuralın “onu dinlemek” olduğunu unutmayın. Bazen kadınlar herhangi bir çözüm öneri istemeden sadece konuşmak ve konuşmasının dinlenmesini ister ki, sadece onu dinlemeye zaman ayırmanız bile onu sevdiğinizi göstermek için yeterlidir.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir