Şehit babasını böyle uğurladı

Sehit babası
Silahlı bir saldırganı iknaya çalışırken çıkan arbedede şehit olan Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan, ailesi ve silah arkadaşlarınca son yolculuğuna uğurlandı.
ANTALYA’daki bir akaryakıt istasyonunda ikna etmeye çalıştığı silahlı saldırgan Celal Gökçe (50) tarafından şehit edilen Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürü Uğur Gökcan (41), dün son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Gökcan için ilk tören, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Uncalı Hizmet binasında yapıldı. Törene Gökcan’ın polis memuru eşi Gürhan Gökcan, çocukları Gizem (16) ve Gökalp’in (8) yanı sıra meslektaşları, idari ve askeri erkan katıldı. Çiftin oğulları Gökalp, uzun süre annesine sarılıp ağladı. Törende konuşan İl Emniyet Müdür Vekili Aydın, “Görevini layıkıyla yapmaya çalışan Uğur Gökcan, vahim bir olay sonucunda şehit oldu. Onu unutmayacağız. Uğrunda öldüğü değerleri her zaman yaşatacağız” dedi. Gökcan’ın cenazesi daha sonra, Antalya Havalimanı’ndan Emniyet Genel Müdürlüğü’ne ait helikopterle Kütahya’ya uğurlandı. Gökcan, Kütahya’da Ulu Cami’de ikindi vakti kılınan namazın ardından toprağa verildi.

2 mermisi varmış
İLÇE Emniyet Müdürü Uğur Gökcan’ı şehit eden Celal Gökçe, dün savcılığa çıkarıldı. Gökçe’nin sabıkası bulunmadığı, ruhsatlı tabancasında sadece 2 mermi olduğu ortaya çıktı. Emniyette susma hakkını kullanan Gökçe, “Neden öldürdün?” sorusuna “Beni dinlemedi” yanıtını verdi. “Pişman mısın?” sorusunu, “Polis olduğu için pişmanım” diyerek yanıtlayan Gökçe tutuklandı.

0 cevaplar

Cevapla

Tartismaya Katilmak Istermisiniz?
Lutfen Katkida Bulunun!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir